Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wiadomości z ratusza

Badanie bazy turystycznej

kondolencje majchrzak

Rzeszowski urząd prowadzi dwa ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie zwraca się z prośbą do osób lub podmiotów prowadzących  działalność w zakresie świadczenia usług noclegowych o wywiązywanie się z obowiązku sprawozdawczego wynikającego z ustawy o statystyce publicznej i terminowe przekazywanie wymaganych danych. Obecnie w dziedzinie statystyki turystyki rzeszowski urząd prowadzi dwa ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej.

Badanie na formularzu KT-1 dotyczy wszystkich obiektów posiadających 10 lub więcej miejsc noclegowych, zaś badanie na formularzu KT-2 jest badaniem reprezentacyjnym i dotyczy wylosowanych obiektów posiadających mniej niż 10 miejsc noclegowych.

Jak informuje Urząd Statystyczny w Rzeszowie sprawozdania można przekazywać:

Dzięki udziałowi w badaniach osób lub podmiotów prowadzących działalność noclegową możliwe będzie pozyskanie wielu ważnych informacji dla analiz rynku turystycznego. Posłużą one do działań wspierających rozwój sektora turystycznego w naszym mieście, a także do ewaluacji projektów i działań realizowanych z wykorzystaniem funduszy UE.

Wyniki badań dostępne są pod adresem https://bdl.stat.gov.pl/ w dziedzinie Turystyka oraz w corocznie wydawanej publikacji „Turystyka w…

Jak zapewnia rzeszowski urząd, wszystkie przekazane dane są objęte tajemnicą statystyczną i zostaną wykorzystane jedynie do opracowywania zestawień zbiorczych.

Czytaj także

WAŻNE: Będzie bezpłatne badanie jelita grubego [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

Kobieto, zbadaj się! Będą bezpłatne badania mammograficzne

Redakcja

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej [ZAPISY]

Redakcja