Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

APEL: Potrzebna jest krew! Możesz pomóc

Zostań honorowym dawcą! Możesz liczyć na ulgi, ale radość z pomocy jest niezwykła.

Latem odnotowuje się więcej wypadków i zdarzeń, a krwi jest mniej. Krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy, wakacje. PCK apeluje – zostań dawcą krwi latem! Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu zaprasza wszystkich chętnych do honorowego oddawania krwi.

– To właśnie latem dochodzi do największej liczby wypadków, w tym okresie krew jest na wagę złota – podkreśla prezes wągrowieckiego PCK Jan Maćkowiak. Można również zapisać się jako potencjalny dawca szpiku.

Punkt Krwiodawstwa w Wągrowcu mieści się na IV piętrze w budynku szpitala powiatowego, a czynny jest w: poniedziałek, wtorek i czwartek, rejestracja w godzinach porannych.

Wszyscy chętni mają zapewnione: bezpłatne badanie lekarskie, legitymację honorowego krwiodawcy, zaświadczenie (usprawiedliwienie) o oddaniu krwi w danym dniu potrzebne w zakładzie pracy. Po oddaniu krwi każdy dawca otrzymuje również produkty regenerujące i wzmacniające organizm..

Po oddaniu 5 litrów kobiety (6 litrów mężczyźni) – każdy otrzymuje legitymację zasłużonego dawcy krwi nadaną przez PCK, dzięki której można korzystać z przywilejów, m.in.: bezpłatne wejścia na meczy „Nielby”, ulgowy bilet do Aquaparku i kina MDK, poza kolejnością do lekarza i apteki, niektóre lekarstwa tańsze (według wykazu Ministerstwa Zdrowia).

Aby zostać honorowym krwiodawcą należy: być zdrowym, posiadać dowód osobisty, wiek od 18 – 65 roku życia, wagę powyżej 50 kg, wykazywać chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Czytaj także

Burmistrz zaprasza na spotkanie w sprawie ulicy Skockiej

Redakcja

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

Wiemy jak autobusy ZKM będą kursować w Boże Ciało i dzień po nim

Redakcja