Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

ALE TEMAT: Zwołali sesję nadzwyczajną tylko dla jednego punktu, żeby uznać, że jest… bezzasadny!

Dzisiaj odbyła się ta sesja w Damasławku.

Zwołano ją w trybie nadzwyczajnym, zebrano kilkunastu radnych, zarezerwowano salę w Gminnym Ośrodku Kultury. A to wszystko dlatego, żeby ustosunkować się do jednego tylko punktu – pisma/skargi z ponagleniem od byłego wójta Damasławka Andrzej Szewczykowski.

Czego dotyczyło to ponaglenie? Zdaniem Szewczykowskiego bezczynności obecnego wójta Cypriana Wieczorka. Na 15 rajców na sesji zjawiło się 12 z nich, była również radczyni prawna urzędu. W głosowaniu skargę byłego wójta odrzucono, uznając, że jest bezzasadna.

Sesja trwała 45 minut, z 20-minutową przerwą na przygotowanie uchwały, z otwarciem, stwierdzeniem prawomocności obrad, powołanie sekretarza, przyjęciem protokołu z poprzedniej sesji, zajęciem się wspomnianym jedynym punktem i zakończeniem.

Zdaniem obserwatorów trwa nękanie urzędników i radnych przez byłego wójta. Przypomnijmy, że już na ostatniej sesji obecny wójt Cyprian Wieczorek apelował do swojego poprzednika o  zaprzestanie takiego nękania, zarzucił mu również doprowadzanie do paraliżu pracy urzędu poprzez zasypywanie go nieuzasadnionymi pismami, wezwaniami i listami.

Jak widać ten apel nic nie dał. Zdaje się, że jeśli już to raczej tylko rozjuszył ekswójta.

Czytaj także

GMINA DAMASŁAWEK: 40 nowych punktów oświetleniowych

Krzysztof Czapul

DZIECI OD PONIEDZIAŁKU MOGĄ WRÓCIĆ DO PRZEDSZKOLA. Jeśli zechcą tego pracujący rodzice

Krzysztof Czapul

Przyłbice dla urzędników od firmy zajmującej się m.in. drukiem 3D

Krzysztof Czapul