serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Jubileusze Kronika Wiadomości Wydarzenia

ALE JUBILEUSZ: 100 lat pani Józefy Dolińskiej! To już kolejna 100-latka w gminie Wągrowiec [FOTO]

Pani Józefa Dolińska z domu Pawlaczyk, mieszkanka Grylewa, we wtorek 4 kwietnia 2023 roku dołączyła do zacnego grona stulatków.

Wielką niespodziankę dostojnej jubilatce przygotowała Anna Haremza – sołtys Grylewa i radna rady gminy Wągrowiec oraz mieszkańcy Grylewa: sąsiedzi, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, którzy przy akompaniamencie ks. Tomasza Mateckiego – proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grylewie pod oknem Pani Józefy odśpiewali pieśń „Życzymy, życzymy”.

Dostojną Jubilatkę odwiedził wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, który w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy złożył najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył list gratulacyjny, kwiaty i prezent.

Wójt przekazał zacnej jubilatce również najserdeczniejsze życzenia i gratulacje przekazane przez Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego. Dopełnieniem tej niecodziennej uroczystości było wzniesienie toastu za zdrowie Jubilatki, podczas którego odśpiewano ,,200 lat”.

Pani Józefa, urodziła się w Bukowcu (powiat obornicki). Rodzice po I wojnie światowej przeprowadzili się do Grylewa, gdzie ojciec rozpoczął pracę w majątku. Pani Józefa po ukończeniu 4-klasowej szkoły podstawowej w Grylewie również pracowała w folwarku. Wspólnie z mężem zamieszkali w Grylewie i wychowali trzech synów. Pani Józefa pomimo swojego zacnego wieku cieszy się dobrą formą i doskonałą pamięcią. Jej wielką radością są 3 wnuczki, 2 wnuków, 3 prawnuczki i 1 prawnuk. Jubilatka nie podaje recepty na długowieczność, ale w domu, w którym mieszka wraz z synem Czesławem daje się odczuć przyjazną atmosferę, miłość, wzajemny szacunek i bardzo dobrą opiekę. To stąd bierze się radość życia Pani Józefy oraz życzliwość dla ludzi. Jubilatka z wielkim wzruszeniem dziękowała za życzenia i odwiedziny.

Źródło: Gmina Wągrowiec

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Marianna! [FOTO]

Redakcja

Wystraszony pies biega po drodze pomiędzy autami

Redakcja

Policja zatrzymała kierowcę. Miał aż… 4 promile!

Redakcja