Okno na Wągrowiec
baner-pellet
Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

SANEPID INFORMUJE: W Kamienicy i Kobylcu też MOŻNA się KĄPAĆ

Po badaniach do kąpieli dopuszczono dwa kolejne kąpieliska w powiecie wągrowieckim.

Już wcześniej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu poinformował, że woda na plaży miejskiej w Wągrowcu i na kąpielisku gminnym w Kozielsku (gmina Damasławek) jest zdatna do kąpieli. Teraz Sanepid poinformował, że zbadano także wodę z Kąpieliska w Kamienicy i kąpieliska w Kobylcu.

– Z przeprowadzonych analiz wynika, że woda w tym kąpielisku nadaje się do kąpieli zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli – wyjaśnia nasz Sanepid.

Źródło: Sanepid w Wągrowcu

Czytaj także

GARNETZ NA WEEKEND: To korupcja polityczna czy dla naszego dobra zwykła działalność polityczna?

Krzysztof Garnetz

To będzie klubowe rozpoczęcie lata! [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

RUSZA wypożyczalnia nad jeziorem Durowskim. Niestety, z plaży nadal nie skorzystamy [OFERTA/CENNIK]

Redakcja