serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

33-latek próbował ZABIĆ partnerkę. Grozi mu 25 lat więzienia, a nawet DOŻYWOCIE

Na początku października mieszkanka gminy Kłecko powiadomiła policjantów o naruszeniu nietykalności cielesnej przez jej 33-letniego partnera. Podczas przesłuchania okazało się, że sprawa jest poważniejsza.

Do tego zdarzenia doszło w nocy 2 października.

– Mężczyzna zamknął pokrzywdzoną w mieszkaniu, a następnie szarpał, popychał, bił, usiłował udusić. Kobieta przez cały czas próbowała się bronić, jednak nie miała siły, żeby się oswobodzić. Jak zeznała, w wyniku duszenia dwukrotnie straciła przytomność. W pewnym momencie udało jej się uciec przez okno. O własnych siłach dotarła na komendę – wyjaśnia policja.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę, który z uwagi na stan zdrowia musiał pozostać w szpitalu. Po jego opuszczeniu prokurator przedstawił mu zarzuty i zwrócił się z wnioskiem do gnieźnieńskiego sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Podejrzany 33-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji. Śledztwo w tej sprawie już prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo nawet kara dożywocia.

Źródło: KPP Gniezno

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

Policja odebrała psa właścicielowi, bo się nad nim znęcał [FOTO]

Redakcja

Wypadek. Motorowerzysta zmarł po uderzeniu w barierki [FOTO]

Redakcja

Celowo potrącił samochodem rowerzystę. Ma zarzut próby zabójstwa!

Redakcja