Inne dyscypliny Sport Wiadomości

Znamy mistrzów szachów błyskawicznych roku 2023 [FOTO]

Radosław Fengler z AZS Poznań wywalczył w tym roku pierwsze miejsce  w Otwartych Mistrzostwach Miasta Wągrowca w Szachach Błyskawicznych. O puchar Mistrza Wągrowca oraz o puchar Mistrza Powiatu Wągrowieckiego walczyło aż 56 zawodników. Najlepszy wągrowczanin – Radosław Żurowski, reprezentujący MDK Wągrowiec – zajął dziewiąte miejsce.

W gościnnych murach Miejskiego Domu Kultury rywalizacja szachistów toczyła się od niedzielnego rana do popołudnia. W zmaganiach uczestniczyli miłośnicy królewskiej gry w każdym wieku. Najstarszy uczestnik miał 77 lat a najmłodszy – zaledwie 5 i wcale nie zajęli oni ostatniego miejsca. Wśród kobiet I miejsce zajęła Zuzanna Grewling z Wapna. Najlepszym juniorem w wieku 13-18 lat okazał się Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno), który był także 7. w klasyfikacji Open, a wśród juniorów do 12. roku życia tryumfował Łukasz Kabatek (KSz Złotów), który zajął 8. miejsce w klasyfikacji łącznej.

Organizatorzy przyjęli szwajcarski system rozgrywek na dystansie 7-11 rund (w zależności od liczby uczestników) z tempem gry po 3 minuty plus 2 sekundy za każdy ruch dla zawodnika.

Organizatorami zawodów byli Burmistrz Miasta Wągrowca, Powiat Wągrowiecki oraz Sekcja Szachowa MDK.

Źródło: wagrowiec.eu