serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Kronika Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Zmarł Joachim Pritzlaff. Był wielkim przyjacielem Wągrowca


zatrudnie
artdent baner

Z głębokim żalem informujemy, że w nocy z środy na czwartek, po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 67 lat zmarł Joachim Pritzlaff, były burmistrz, partnerskiej dla naszego miasta, gminy Adendorf (Niemcy).

Odszedł wspaniały człowiek, wielki przyjaciel Wągrowca, który jako burmistrz Adendorfu w połowie 2001 roku osobiście zaangażował się w sprawę podpisania partnerstwa gminy Adendorf z Wągrowcem. Traktował te zobowiązania bardzo poważnie, bezprzykładnie angażując się w realizację jej zapisów. Był nie tylko pomysłodawcą, ale także organizatorem i realizatorem wielu kolejnych akcji partnerskich, w tym m.in. brał udział w przygotowaniu spotkań i pomocy w sprzedaży polskich produktów na terenie Niemiec, inicjowaniu współpracy przedsiębiorców, szkół i przedszkoli, członków ochotniczych straży pożarnych, ośrodków pomocy społecznej oraz organizacji sportowych. Zorganizował wiele zbiórek charytatywnych, z których środki przeznaczone były m.in. na wsparcie wągrowieckiego hospicjum oraz leczenie ciężko chorych mieszkańców naszego miasta. Dzięki jego zaangażowaniu nasze hospicjum zostało wyposażone w karetkę, a Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała wóz gaśniczo-ratowniczy. Burmistrzem Adendorfu był do 2011 roku.

Wągrowczanie, którzy mieli przyjemność poznać ś.p. Joachima Pritzlaffa, z pewnością pamiętają Go jako człowieka niezwykle życzliwego, serdecznego i uśmiechniętego.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja

Targowisko miejskie w Wągrowcu wreszcie doczeka się remontu!

Redakcja

Kradli u nas rowery. Policja zatrzymała cztery osoby

Redakcja