Okno na Wągrowiec
baner-pellet
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Złodzieje rowerów złapani. Dwaj są niepełnoletni.

Wągrowieccy kryminalni ustalili sprawców kradzieży rowerów, do których dochodziło ostatnimi czasy w Wągrowcu. 

W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że do kradzieży dochodziło głównie na osiedlu przy ul. Piaskowej i na Osiedlu Wschód. Stamtąd pochodzą 3 zabezpieczone rowery.

W procederze udział brało trzech nastolatków, dwóch z nich to osoby nieletnie, które po złożeniu wyjaśnień zostały przekazane rodzicom. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

Policjanci uzyskali też informacje o miejscach i okolicznościach, w jakich dochodziło do kradzieży. Rowery stały pod blokami: przy klatkach schodowych albo w stojakach rowerowych. Nie były zabezpieczone. Po kradzieży trafiały do miejscowego lombardu.

– Apelujemy o ostrożność! Nie pozostawiajmy jednośladów niezabezpieczonych. Korzystajmy z różnego rodzaju zabezpieczeń, chowajmy pojazdy do piwnic, czy garaży – przypominają policjanci

Czytaj także

20-latek PĘDZIŁ prawie 200 km na godzinę! Uciekał POLICJI. Powód? Spieszył się

Redakcja

SANEPID: Zmiana terminu badania

Redakcja

39-latek ZATRZYMANY. Groził NOŻEM i zażądał pieniędzy

Redakcja