Okno na Wągrowiec
Edukacja Fotoreportaże Gospodarka Na własne oczy Samorząd i polityka Wydarzenia

Żłobek już oficjalnie otwarty [FOTO]

Dzisiaj rano w Wągrowcu w obecności władz miejskich, wojewódzkich i posłanek placówkę dla najmłodszych dzieci otwarto.

Żłobek co prawda działa już od jakiegoś czasu, ale oficjalnie otwarto go dopiero dzisiaj. Zjawili się wykonawcy, projektant oraz władze: posłanka Maria Janyska, posłanka Martak Kubiak, pani wicewojewoda, a także władze Wągrowca: burmistrz, jego zastępca, radni, szefowie placówek miejskich oraz starosta Tomasz Kranc i wójt Przemysław Majchrzak.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że nasz żłobek to najpiękniejsza tego typu placówka w całym województwie, a może i kraju. Po obiekcie gości oprowadzała dyrektor Justyna Walkowiak, a całość zakończyła się przy uroczystym torcie, który pokroił burmistrz Berendt i dyrektor Walkowiak.

Żłobek mieści się w Wągrowcu na osiedlu Wschód. Dyrektorem jest Justyna Walkowiak, a oprócz niej na etacie jest tam zatrudnionych jeszcze 14 innych osób – 8 opiekunek, 1 pielęgniarka, 2 kucharki, 1 intendentka, 1 sprzątaczka i 1 konserwator. Żłobek zapewnia opiekę dla 50-oro dzieci, w wieku od 6 miesiąca życia do 3 lat, a podzielono je na dwie grupy: młodsze to „Obłoczki”, starsze zaś „Promyczki”. Wszystkie maluchy są z Wągrowca.

Placówka otwarta jest od 5.30 do 17, choć większość rodziców swoje pociechy przyprowadza około godziny 7.00 rano.

Nasza fotorelacja:

zZX