Okno na Wągrowiec
Edukacja Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Zamieszanie z wyborem nowego dyrektora SP 4

Konkurs wygrała Agnieszka Nowak, ale inna z osób odwołała się od tej decyzji.

Nie znamy na razie nowego dyrektora szkoły podstawowej nr 4 w Wągrowcu. Przypomnijmy, że po wielu latach, z końcem tego roku szkolnego na emeryturę odszedł Krzysztof Michalski. Ogłoszono konkurs, do którego przystąpiło 4 kandydatów. 22 maja komisja konkursowa wybrała Agnieszkę Nowak. To wieloletni nauczyciel w ZSP nr w Wągrowcu, a przez ostatnie lata także zastępca dyrektora w tej szkole. Dodajmy, że na to stanowisko we wrześniu 2016 roku powołał ją ówczesny dyrektor tej placówki, a obecnie burmistrza Wągrowca Jarosław Berendt.  

Czy Nowak będzie kierowała „czwórką”? Okazuje się, że to wcale nie jest takie pewne. Od decyzji komisji konkursowej odwołała się bowiem jedna z osób biorących udział w tym konkursie.

– Rzeczywiście, w wyniku analizy dokumentów w zakresie spełniania wymagań konkursowych jeden z kandydatów nie spełnił wymogów formalnych, w związku z czym skorzystał on z możliwości złożenia wniosku o wyjaśnienie przyczyn niedopuszczenia do udziału w konkursie na stanowisko dyrektora SP nr 4 w Wągrowcu – lakonicznie wyjaśnia nam pracownik Ratusza.

Fot. Archiwum ZSP 1

Czytaj także

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul

Honorowe Obywatelstwo Wągrowca dla zasłużonego dyrygenta

Redakcja

Co z plażą w sezonie? Na razie odblokowano tam pomosty

Krzysztof Czapul