Okno na Wągrowiec
Ogłoszenia Promocja Wiadomości

Zaczęłam studia w Wągrowcu. To czego żałuję Was zaskoczy

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

Matura zdana. Czas zapisać się na studia. Ofertę https://studia.milenium.edu.pl/oferta/studia-w-wagrowcu/studia-i-stopnia-w-wagrowcu Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium sprawdziłam, bo polecili mi ją znajomi. Interesowały mnie studia I stopnia. Wybrałam Zarządzanie, tym bardziej, że ten kierunek jest uruchomiony w Wągrowcu. Nie znalazłam w okolicy drugiej takiej oferty.

Jak zostałam studentką

Zapisałam się na studia bardzo sprawnie – nie musiałam przyjeżdżać na uczelnię z dokumentami bo wszystko można załatwić online. Wypełniłam formularz na stronie rekrutacja.milenium.edu.pl, a później na swoim Koncie Kandydata wgrałam wymagane dokumenty: skan świadectwa maturalnego i zdjęcie legitymacyjne.  Opłatę rekrutacyjną też zapłaciłam online. Dziekanat zaakceptował moje dokumenty, a już w połowie września zostałam wpisana na listę studentów.

Pierwsze zajęcia w Milenium

Od 1 października zaczęłam swoją przygodę jako studentka! W Milenium zjazdy odbywają się tylko w soboty i niedziele co 2 tygodnie. Bardzo zależało mi na takim trybie studiowania, bo na co dzień pracuję na pełen etat. Plusem jest też lokalizacja. Nie muszę tracić czasu i pieniędzy na dojazdy, bo mieszkam w Wągrowcu. Studiowanie okazało się wygodniejsze niż myślałam.

Nie tak wyobrażałam sobie wykłady

„Wykładowcy praktycy”, słyszałam bardzo często to stwierdzenie o nauczycielach akademickich GSW Milenium. To prawda! Po studiach spodziewałam się nudnych wykładów – nic bardziej mylnego. Pierwsze zajęcia miałam z Panią doktor, która na co dzień jest specjalistą w międzynarodowej firmie. Zamiast czytać nam tekst ze slajdów opowiedziała o pracy na podstawie własnych doświadczeń. Zajęcia w Milenium prowadzą ludzie, którzy prócz działalności naukowej prowadzą własny biznes, są specjalistami w swojej dziedzinie i ciągle rozwijają się zawodowo. O wiele łatwiej jest mi zapamiętać materiał, kiedy jest uzupełniony o doświadczenia z codziennej pracy zawodowej wykładowców. Takich wykładów ciekawiej się słucha! 

https://studia.milenium.edu.pl/oferta/studia-w-wagrowcu/studia-i-stopnia-w-wagrowcu

Gdybym wiedziała od razu…

Od października rozpoczynam 3 semestr nauki na Zarządzaniu. Po roku spędzonym w Milenium jest jedna rzecz, której bardzo żałuję. Nie zapisałam się do żadnego koła naukowego! Jako świeżo upieczona studentka nie myślałam o dodatkowej aktywności na uczelni. Wraz z upływem roku obserwowałam jednak aktywność kół i zauważyłam, że naprawdę warto! Pierwsze co zrobię podczas kolejnego zjazdu to zapiszę się do koła naukowego.

Czytaj także

Ruszają konsultacje społeczne dla budowy ulic Marcinkowo i Taszarowo w Wągrowcu

Redakcja

Odznaki PCK dla wągrowieckich policjantów [ZDJĘCIA]

Redakcja

Nowa droga dla rowerzystów na odcinku Wągrowiec-Pokrzywnica już jest! [ZDJĘCIA]

Redakcja