Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości

Z OSTATNIEJ CHWILI: ZAGINIONY DAWID NIE ŻYJE

Wczoraj pisaliśmy o zaginionym Dawidzie Sikorskim. Niestety, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia.

Ciało 25-latka znaleziono w środowe popołudnie w miejscowości Prüm – podał niemiecki serwis Südwestrundfunk. Przyczynę śmierci Polaka będzie teraz badała niemiecka policja. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że ciało znaleziono w rzece. Jutro ma się odbyć sekcja zwłok, która z pewnością wyjaśni więcej.

Akcja poszukiwawcza z użyciem helikopterów i psów tropiących trwała kilka dni i brało w niej udział 60 funkcjonariuszy niemieckich służb. Ostatecznie ciało Dawida udało się zlokalizować ekipie patrolującej na pontonach miejscową, bardzo wartką rzekę. O szczegółach akcji opowiada film zrealizowany przez kanał Volksfreund TV.

Przypomnijmy, że Dawid Sikorski ze Stołężyna (gmina Wapno) od około roku pracował na zachodzie Niemiec. W weekend ze znajomym kolegą wybrał się do miejscowości Hermes na tzw. „oktoberfest”, tradycyjne święto piwa. Po pewnym czasie rozstał się z kolegą i miał wrócić do domu sam. Niestety, nie dotarł tam.

Dawida szukali jego bliscy w Polsce. Powiadomili o tym media, prosili o udostępnianie informacji o poszukiwaniach. Dziś dotarły do nas te najgorsze, tragiczne informacje. Rodzina Dawida potwierdziła informację o jego śmierci.

Bliskim Dawida składamy wyrazy współczucia.

Czytaj także

NIE MA ZAKAŻEŃ W DPS-IE W SREBRNEJ GÓRZE. Przebadano wszystkich pracowników i mieszkańców

Remigiusz Priebe

ZAGINĄŁ PAWEŁ KUŚMIEREK Z ŁEKNA. Policja i rodzina poszukują mężczyzny

Krzysztof Czapul

NIEOFICJALNE: ZNALEZIONO CIAŁO ZAGINIONEGO TOMASZA JAWORSKIEGO [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul