Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

Z OSTATNIEJ CHWILI: STAROSTA Tomasz Kranc NIE JEST ZAKAŻONY koronawirusem

Wyniki poznaliśmy dzisiaj. Z pewnością starosta oraz wszystkie osoby, z którymi miał on kontakt odetchnęły z ulgą.

Przypomnijmy, że tydzień temu nasz powiat odwiedził Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP. Brał on udział w niedzielnych parafialnych dożynkach w Smogulcu (gmina Gołańcz), a w poniedziałek i wtorek spotkał się także ze starostą Tomaszem Krancem. W piątek poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Osoby, które miały z nim kontakt udały się na izolację domową, a  później poddały się testom. Najpierw okazało się, że od prezydenckiego ministra koronawirusem nie zaraził się burmistrz Gołańczy Mieczysław Durski. Dzisiaj zaś poznaliśmy wyniki starosty Kranca – jest zdrowy i zapewnił nas, że natychmiast wraca do pracy i zawodowych obowiązków.

Co ważne, zdrowy jest również Marcin Moeglich z wągrowieckiego muzeum. On również miał kontakt z zakażonym ministrem. Właśnie dlatego nasze regionalne muzeum było od kilku dni nieczynne.

Dodajmy, że dzisiaj w Pile ruszyło dzisiaj testowanie osób, które brały udział w dożynkach w Smogulcu i obawiają się, że mogły się tam zarazić covid-19. Ich wyniki poznamy najwcześniej jutro, czyli w czwartek 3 września.

Na zdjęciu: starosta postanowił upublicznić swoje wyniki, żeby nie było żadnych wątpliwości co do jego stanu zdrowia.

Czytaj także

WAŻNE: Na szczepienia zabierz ze sobą wypełniony kwestionariusz

Redakcja

ZMARŁA u nas kolejna osoba chora na COVID-19. Mamy też 14 nowych ZAKAŻEŃ. 271 osób jest na KWARANTANNIE

Krzysztof Czapul

Mamy u nas 3 NOWE zakażenia. ZMARŁA także jedna osoba chorująca na COVID-19

Krzysztof Czapul