serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Z OSTATNIEJ CHWILI: Policjanci przejęli 1,5 kg narkotyków i zatrzymali 5 osób!


zatrudnie
artdent baner

Zabezpieczona amfetamina, marihuana i tabletki ecstasy. Ponad półtora kilograma narkotyków zniknęło z wągrowieckiego rynku przed rozpoczęciem wakacji.

W sprawach zatrzymanych zostało łącznie 5 osób w wieku od 24 do 34 lat usłyszeli oni zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających.

Realizacje spraw narkotykowych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego wągrowieckiej jednostki Policji trwały od marca tego roku. Z każdym tygodniem policjanci pozyskiwali nowe informacje i zatrzymywali w prowadzonym postępowaniu kolejne osoby.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 208 gramów amfetaminy, 1 kg 600 gramów marihuany i 22 sztuki tabletek ecstasy. Na jednej z posesji zabezpieczono 23 sadzonki krzewów konopi indyjskich. Narkotyki miały trafić do odbiorców na terenie powiatu wągrowieckiego. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 65 tysięcy złotych.

Zatrzymani w sprawie to mężczyźni i kobiety z powiatu wągrowieckiego, a także Obornik. Usłyszeli oni m.in. zarzuty posiadania i udzielania narkotyków. Wobec dwóch osób Sąd Rejonowy w Wągrowcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, trzy osoby oddane zostały pod dozór policji.

Za handel narkotykami grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

31-latek był poszukiwany do odbycia kary. Uciekał, ale go złapali

Redakcja

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja

Targowisko miejskie w Wągrowcu wreszcie doczeka się remontu!

Redakcja