Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

Z OSTATNIEJ CHWILI: Justyna Michalska zastępcą burmistrza Wągrowca

To radna powiatowa, członkini ugrupowania SW 2000.

O tym wyborze właśnie poinformowała burmistrzyni Wągrowca Alicja Trytt.

Justyna Michalska ma 47 lat i jest wągrowczanką, nauczycielką oraz wykładowczynią akademicką, ekonomistką. Jest absolwentką studiów magisterskich Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a także 5 kierunków studiów podyplomowych, m.in. rachunkowość i finanse jednostek budżetowych – Wyższa Szkoła Handlu i Rachunkowości w Poznaniu.

W latach 2018 – 2024 Radna Powiatu Wągrowieckiego VI kadencji, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, sekretarz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.
Obecnie od 2024 roku Radna Powiatu Wągrowieckiego VII kadencji, Przewodnicząca Komisji Finansów, Członek Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Pracowała już w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu, w Wydziale Finansowym.

Od 2012 roku sprawuje funkcję biegłej sądowej Sądu Okręgowego w Poznaniu, w dziedzinie: nauki ekonomiczne o specjalności: ekonomia, rachunkowość i finanse jednostek budżetowych.

W 2004 roku ukończyła kurs na członków rad nadzorczych i zdała egzamin państwowy w Ministerstwie Skarbu Państwa w Warszawie. Od 19 lat członek rady nadzorczej.

Wielokrotnie zasiadała w komisjach w sprawie wyłonienia kandydata na dyrektorów szkół, placówek oświatowych z ramienia organu prowadzącego Powiat Wągrowiecki oraz była przewodniczącą komisji nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

– Wierzę, że należycie będzie spełniać obowiązki Zastępcy Burmistrza z korzyścią dla mieszkańców i samego miasta – mówi Alicja Trytt. 

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK: Po wyborach wraca stare, czyli nasz powiatowy kabaret

Krzysztof Garnetz

Koncert duetu organowego Colloque des Claviers [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

Najpierw kradli czereśnie na oczach właścicieli i ich obrażali. Później porwali telefon i uciekli. Policja ich złapała

Redakcja