Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Z ŁOSIEM ZDERZYŁ SIĘ SAMOCHÓD! Kierowca trafił do szpitala. Łoś wypadku nie przeżył

artdent baner

Do tego nietypowego wypadku doszło wczoraj wieczorem w Popowie Kościelnym (gmina Mieścisko).  

Mocno się zdziwili strażacy i policjanci, gdy wczoraj około godziny 20.00 dotarła do nich informacja o wypadku samochodu z udziałem zwierzęcia. Dość często zdarzają się takie zderzenia, zwłaszcza wieczorową lub nocną porą, czasem nad ranem. Zazwyczaj auto zderza się z dzikiem, lisem, sarną lub jeleniem. Tym razem był to jednak… łoś! Doszło do tego w Popowie Kościelnym.

Łoś to piękne i ogromne zwierzę. W naszym rejonie widywane jest bardzo rzadko.

– W czwartek o godzinie 20.21 otrzymaliśmy zgłoszenie od policji o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem – wyjaśnia nam Piotr Kaczmarek, rzecznik wągrowieckiej straży pożarnej.

Z informacji wynikało, że nikt nie został poszkodowany, a na drodze znajduje się rozbite szkło i uszkodzone elementy samochodu. Na miejsce wysłano zdespół straży pożarnej oraz policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że samochód znajdował się na drodze, jeden pas ruchu był wolny, a drugi zablokowany.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu pierwszej pomocy, zwłaszcza wsparcia psychicznego, usunięciu rozbitego szkła oraz uszkodzonych elementów karoserii pojazdu – tłumaczy Piotr Kaczmarek.

Kierowca po kilku minutach zaczął uskarżyć się na silny ból głowy i poprosił o pomoc medyczną. Na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego i zabrał mężczyznę do wągrowieckiego szpitala. Niestety, wypadku nie przeżył łoś.

Czytaj także

Płonął las. Z ogniem walczyło wielu strażaków. W akcji także dwa samoloty i służba leśna [ZDJĘCIA]

Redakcja

Piraci i pijani na drogach. Wągrowiecka policja podsumowuje długi weekend

Redakcja

UWAGA! Dzisiaj na drogach policyjna akcja „PRĘDKOŚĆ”

Redakcja