serpol praca

Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

XXI Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa: Zaprasza PCK i starosta wągrowiecki

Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża, podczas których najbardziej zaangażowane instytucje zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Wszyscy uczestnicy konkursu mają zapewnione bezpłatne badanie lekarskie, oznaczenie grupy krwi, produkty regenerujące i wzmacniające organizm, prawo do dwóch dni wolnych w pracy lub zajęciach lekcyjnych, tj. w dniu donacji oraz dzień po. Obowiązkiem uczestników konkursu jest każdorazowo poinformowanie personelu medycznego w punkcie krwiodawstwa, z której instytucji jest dany dawca. Konkurs trwa od października 2023 roku do maja 2024 roku.

Przedstawiciele PCK w Wągrowcu chętnie przeprowadzą bezpłatne pogadanki wraz z prezentacją na temat honorowego dawstwa krwi i szpiku, zgłoszenia pod numerami tel. 667 059 964 lub 752 267 723.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba, która jest zdrowa, od 18 – 65 roku życia, wadze powyżej 50 kg, musi posiadać dowód tożsamości. Po oddaniu 6 litrów (5 – kobiety) każdy dawca otrzymuje tytuł „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” nadany przez PCK, który upoważnia do pewnych przywilejów, m. in: ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina w MDK, bezpłatne wejścia na mecze piłki ręcznej i nożnej „Nielby”, do korzystania poza kolejnością z usług medycznych i farmaceutycznych oraz ulgi przy zakupie leków według wykazu Ministra Zdrowia

Istnieje również możliwość zapisania się do rejestru, jako potencjalny dawca przeszczepu szpiku. Zasłużeni Dawcy Przeszczepu (szpiku) również mogą korzystać z powyższych przywilejów.

Punkt Krwiodawstwa mieści się na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu przy ul. Kościuszki 74, czynny jest w: poniedziałek, wtorek i czwartek, rejestracja na stronie internetowej RCKiK w Poznaniu.

***

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Krwiodawstwa PCK 2022 – 2023 odbędzie się w listopadzie bieżącego roku podczas obchodów „Dni Honorowego Krwiodawstwa”, podczas których zostaną również nagrodzeni uczestnicy Rodzinnego Krwiodawstwa.

Źródło: PCK Wągrowiec

Czytaj także

Policja ZATRZYMAŁA 8 POSZUKIWANYCH osób. Wystarczyła tylko… jedna doba!

Redakcja

To stowarzyszenie ma dawać… DOBRO

Redakcja

Madzia jest po przeszczepie szpiku. Potrzebuje KRWI. Możemy JEJ pomóc

Redakcja