Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

WZBURZONY DESPERAT Z NOŻEM CHCIAŁ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO! POWSTRZYMAŁA GO DZIELNICOWA Z DWOMA PRAKTYKANTAMI

Jak bardzo niebezpieczna jest praca funkcjonariusza przekonali się w sobotni wieczór dwaj słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Szkoły Policji w Pile, którzy w ramach praktyk zawodowych pełnili służbę w Margoninie.

W sobotnie popołudnie post. Mateusz Bryszewski i post. Maciej Brandt – policjanci ze Szkoły Policji w Pile pełnili służbę z dzielnicowym Komisariatu Policji w Margoninie sierż. sztab. Barbarą Olkowicz. Służba mijała spokojnie do czasu, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej na terenie jednej z miejscowości w gminie Margonin.

Kiedy patrol dotarł na miejsce interwencji okazało się, że w miejscu zamieszkania doszło do awantury pomiędzy braćmi. Ci w obecności policjantów wyjaśnili sobie wszystkie kwestie sporne i doszli do porozumienia. Jeden z nich oświadczył, że pójdzie do swojego pokoju położyć się spać.

Kiedy mundurowi kierowali się do wyjścia, nagle zauważyli, jak zgłaszający interwencję wybiega ze swojego pokoju i biegnie w kierunku drugiego pomieszczenia. Widząc to, policjanci ruszyli za nim. Gdy wbiegli do kuchni, zobaczyli 32–latka stojącego przy oknie i trzymającego przy szyi duży nóż kuchenny.

Mężczyzna zaczął wykrzykiwać, że się zabije. To sygnał, że policjanci muszą działać ostrożnie i z wyczuciem. Podjęli rozmowę z desperatem, by odwieść go od tego zamiaru.

Niestety mężczyzna stał się bardzo nerwowy i pobudzony. Cały czas trzymał nóż przy szyi. Nie reagował na słowa policjantów. Po dłuższej chwili 32-latek czymś się jednak rozkojarzył i stracił czujność. W tym momencie policjanci przystąpili do jego obezwładnienia.

Chwilę później był już bezpieczny pod ich opieką. Z miejsca interwencji został przewieziony do szpitala, a stamtąd trafił pod opiekę specjalistów.

– Dobrze spełniony obowiązek, ale też wyczucie, rozwaga, determinacja i stanowczość były tym, co kluczowe w takiej sytuacji. Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego to najważniejsze zadanie dla każdego policjanta, nawet z narażeniem życia – czytamy na stronie chodzieskiej policji, która opublikowała tę historię.

Policjanci, którzy udanie powstrzymali desperata.

Źródło: KPP Chodzież

Czytaj także

Po kolizji panie umówiły się przy bankomacie. Ale sprawczyni… zwiała

Krzysztof Czapul

POLICJA OSTRZEGA: Nowa metoda oszustów to… DEZYNFEKCJA PIENIĘDZY!

Krzysztof Czapul

UWAGA! Więcej policjantów patroluje ulice, parki, tereny rekreacyjne. Tam nie powinno być nikogo! [FILM]

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej