serpol praca

Okno na Wągrowiec
Kultura Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Występ wągrowczanina we Francji nagrodzony owacją na stojąco!

Owacją na stojąco oraz zaproszeniem na kolejne wydarzenia miejskie zakończył się porywający recital fortepianowy Adriana Zdanowskiego, który w niedzielę 19 listopada w ramach „Muzycznych niedziel” wystąpił we francuskim Le Plessis-Trevise.

Młody artysta gościł w partnerskim mieście Wągrowca wraz z burmistrzem Jarosławem Berendtem oraz pracownikiem Urzędu Miejskiego na zaproszenie mera Le Plessis-Trevise Didiera Dousseta oraz przewodniczącego Klubu Roberta Schumana Philippe’a Besnarda. Strona francuska w całości pokryła koszty podróży i pobytu wągrowieckiej delegacji.

Przypomnijmy, że dwa lata temu krótkim koncertem Adriana Zdanowskiego uczciliśmy 15. rocznicę partnerstwa Wągrowca i Le Plessis-Trevise. To wtedy strona francuska postanowiła zaprosić młodego pianistę do siebie. Po ponad roku przygotowań Adrian mógł zaprezentować publiczności zgromadzonej w jednej z sal merostwa ciekawym recitalem, w którym znalazły się kompozycje Fryderyka Chopina, Claude’a Debussy, Franza Liszta, Franza Schuberta oraz Cezara Francka. Wirtuozerskie wykonania obecnego studenta Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy spotkały się z aplauzem publiczności, o czym świadczyły choćby dwa wywołane bisy. Adrian Zdanowski otrzymał też podziękowania od mera Le Plessis-Trevise, który spontanicznie zapowiedział zaproszenie pianisty na uroczysty toast noworoczny. W ramach podziękowań artysta został zabrany na krótkie zwiedzanie Paryża.   

Podczas krótkiego pobytu w Le Plessis-Trevise przeprowadzono także rozmowy dotyczące kilku projektów wzajemnej współpracy, których realizacja jest planowana w przyszłym roku, w tym artystycznych oraz sportowych.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

TURBO zagra akustycznie w Damasławku [FILM]

Redakcja

Sławomir będzie GWIAZDĄ gminnych dożynek

Redakcja

Ostatnie pożegnanie Jana Kaspra. Znamy termin pogrzebu

Redakcja