serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Do obu zdarzeń doszło w weekend w powiecie wągrowieckim.

W sobotni poranek, kilka minut po godzinie 9.00, kierowca pojazdu ciężarowego zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rowerzyście, który uderzył w pojazd i się przewrócił. Do zdarzenia doszło na trasie pomiędzy Wapnem a Kcynią.

Policjanci na miejscu ustalili, że 61-letni rowerzysta był wyprzedzany przez pojazd ciężarowy z naczepą. W trakcie wykonywania tego manewru, rowerzysta stracił równowagę i zjechał w kierunku osi jezdni i uderzył w naczepę.

Widząc to kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd i począł udzielać pomocy rowerzyście. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście dla niego zakończyło się na potłuczeniach części ciała i powierzchownych zranieniach. Sprawa mężczyzny trafi do sądu z wnioskiem o wydanie postanowienia o zakazie prowadzenia rowerów, ponieważ w organizmie rowerzysty znajdowało się około 1,7 promila alkoholu.

Dużo mniej szczęścia miał inny rowerzysta. Również 61-letni mężczyzna, który brał udział w zdarzeniu drogowym na ulicy Reja w Wągrowcu. Wczoraj krótko przed godziną 18.00 zmuszony on został do wykonania nagłego manewru skrętu przez włączającego się do ruchu kierowcę Skody.

Pochodzący z gminy Mieścisko 39-letni kierujący samochodem osobowym włączał się do ruchu. Policjanci wstępnie ustalili, że podczas wycofywania pojazdu na jezdnię wymusił on pierwszeństwo na rowerzyście, zmuszając do gwałtownego manewru. Pomimo że nie doszło do bezpośredniego kontaktu pomiędzy rowerem a pojazdem, rowerzysta przewrócił się i doznał obrażeń w wielu miejscach ciała. W tej sprawie wszczęto już postępowanie wypadkowe.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

POBITA KOBIETA znaleziona na trawniku. Policja ma już PODEJRZANEGO. To bliski ofiary

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kolizja kilku aut na wągrowieckiej obwodnicy. Są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Redakcja

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

Redakcja