Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wspomnienie o... Wydarzenia

WSPOMNIENIE: Odszedł Dariusz Substyk, wieloletni nauczyciel i wychowawca, społecznik

– Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 3 maja 2020 roku, odszedł od nas na zawsze, długoletni nauczyciel i wychowawca  Szkoły Podstawowej w Rąbczynie, dyrektor Gimnazjum Nr 3 Gminy Wągrowiec im. Henryka Sienkiewicza w Rąbczynie, zasłużony działacz i animator sportu, oddany społecznik, nasz  serdeczny kolega i przyjaciel śp. Dariusz Substyk – czytamy na oficjalnej stronie urzędu gminy Wągrowiec.

Dariusz Substyk urodził się 6 września 1961 roku w Wągrowcu. Od 1 września 1985 roku podjął pracę w Szkole Podstawowej  w Rąbczynie jako nauczyciel historii. Z dniem 1 września 2007 roku powierzono mu stanowisko Dyrektora Gimnazjum Nr 3 Gminy Wągrowiec im. Henryka Sienkiewicza w Rąbczynie. 1 września 2019 r. przeszedł na świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli, jednak od 10 lutego 2020 roku, w ramach umowy na czas zastępstwa, znów podjął pracę, tym razem w Szkole Podstawowej w Żelicach. Swoje nauczycielskie powołanie realizował do końca swoich dni.

Jego cała kariera zawodowa związana była z oświatą. Jako nauczyciel w-f i pasjonat sportu współdziałał  z Ludowymi Zespołami Sportowymi, upowszechniając sport amatorski wśród mieszkańców. Od początku istnienia Boiska Orlik 2012 w Kobylcu, pełnił również rolę instruktora sportu w wielu dyscyplinach.

Za swoją pełną zaangażowania pracę, każdego roku otrzymywał nagrody Dyrektora Szkoły i Wójta Gminy, a także kilkakrotnie był nominowany do nagrody Kuratora Oświaty. Długoletnia praca na stanowisku nauczyciela, a później dyrektora szkoły jest Jego najlepszą wizytówką.

Śp. Dariusz Substyk to nie tylko nauczyciel i dyrektor, ale także samorządowiec. Przez dwie kadencje w latach 1994-2002 był radnym Rady Gminy Wągrowiec, podczas których dał się poznać jako oddany i wrażliwy na problemy innych ludzi, społecznik.

Źródło: gminawagrowiec.pl

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: W LESIE NATRAFIONO NA ZWŁOKI MĘŻCZYZNY!

Krzysztof Czapul

ŚMIERĆ POD MIEŚCISKIEM: Ktoś „pomógł” w samobójstwie? PROKURATURA PROWADZI ŚLEDZTWO

Remigiusz Priebe

ZWŁOKI MĘŻCZYZNY ZNALEZIONE W MIESZKANIU

Krzysztof Czapul