serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Wracali z imprezy. Kobieta była pod wpływem alkoholu i… usiadła za kierownicą auta. Doszło do wypadku [FOTO]

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut przed godziną 5:00 rano w centrum jednej z miejscowości pod Wągrowcem.

– Kierująca samochodem kobieta nie opanowała auta i rozbiła je na łuku drogi na drzewie. Na miejsce oprócz policji, wysłano straż i zespół ratownictwa medycznego – wyjaśnia policja i dodaje:

– W samochodzie oprócz 31-letniej kobiety znajdował się jej partner. Jak wstępnie ustalono, para bawiła się na urodzinach, a po zakończonej imprezie mieli wrócić do domu pieszo, bo spożywali tam alkohol.

Oboje trafili do szpitala z obrażeniami na tyle poważnymi, że policjanci rozpoczęli czynności w sprawie przestępstwa spowodowania zagrożenia w komunikacji.

Art. 177 – Kodeksu Karnego

§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jednak kierowca, który spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości – (w organizmie kierującej było około 1,8 promila alkoholu) zgodnie z art 178 Kodeksu Karnego, odpowiada od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę do górnej granicy ustawowego zagrożenia, także zwiększonego o połowę.

Oprócz utraty wolności sąd decyduje o zatrzymaniu prawa jazdy oraz o nałożeniu grzywny.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… z czym i po co idziemy do wyborów

Krzysztof Garnetz

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

UWAGA! Myśliwi będą strzelać! Polowania w dwóch miejscach regionu

Redakcja