Okno na Wągrowiec

Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

Wojewoda wielkopolski REAGUJE na GROŹBY wobec burmistrza Wągrowca

binary comment

Michał Zieliński wydał oświadczenie, tłumacząc że nie ma jego zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób.

Oświadczenie wojewody w sprawie gróźb kierowanych w stronę burmistrza Wągrowca Jarosława Berendta

Czas, w którym się znaleźliśmy stawia przed nami ogromne wyzwanie, któremu sprostać możemy jedynie wspólnie łącząc siły w walce o zdrowie i życie wszystkich Wielkopolan.  Tym bardziej nie ma naszej zgody na bezprecedensowe i wulgarne próby ataku na dbających o swoje lokalne społeczności samorządowców. Szczepieniobus, który  jest naszą odpowiedzią na zwiększające się zainteresowane przyjęciem preparatu, często ratującego życie w walce z pandemią Covid-19, kierowany jest w miejsca gdzie chęć jego przyjęcia i stopień wyszczepienia lokalnej populacji bezwzględnie tego wymaga.

Pragnę stanowczo  zaznaczyć, że nie ma mojej zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób,  które swoim działaniem starają się udostępnić możliwość świadomego i w pełni dobrowolnego przyjęcia szczepionki, jak to miało miejsce m. in w miniony weekend w Wągrowcu.

Oświadczam, że wszelkie  przypadki mające znamiona czynu zabronionego, będą przeze mnie zgłaszane do odpowiednich organów, w celu jak najszybszego wykrycia sprawców wraz z wymierzeniem przewidzianej przepisami prawa kary w jak najsurowszym wymiarze.

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 27 nowych ZAKAŻEŃ. Na kwarantannie 1171 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

OSZUŚCI podawali się za policjantów. Wągrowieccy funkcjonariusze ich ZŁAPALI

Redakcja

Kilkaset tysięcy złotych dla wągrowieckich przedszkoli, szkół i urzędu miejskiego

Urząd Miejski w Wągrowcu