Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

Władze Wągrowca zachęcają do przyjęcia czwartej dawka szczepionki

artdent baner

W Wągrowcu czwartą dawką szczepionki, czyli drugą przypominającą, można zaszczepić się w Przychodni Hipokrates przy ulicy Bobrownickiej 3.

– Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem sprawia, że coraz więcej osób myśli o przyjęciu czwartej dawki szczepionki. Obecnie jest ona zalecana i podawana wyłącznie osobom powyżej 60. roku życia oraz tym, które ukończyły 12 lat i mają wskazania do szczepienia w związku z zaburzeniami odporności – tłumaczą władze naszego miasta.

Przychodnia Hipokrates prowadzi szczepienia w każdy dzień roboczy od godz. 9:00 do 16:00. Pacjenci, którzy spełniają aktualne kryteria mogą podjechać do przychodni w dowolnej chwili bez konieczności wcześniejszego zapisywania się, przed szczepieniem muszą jedynie wypełnić ankietę, dostępną na miejscu. 

Należy pamiętać, że przed podaniem drugiej dawki przypominającej konieczne jest zachowanie odstępu co najmniej 4 miesięcy od podania pierwszej dawki przypominającej. W pierwszej kolejności szczepienia powinny dotyczyć osób, u których od podania pierwszej dawki przypominającej minęło więcej niż 6 miesięcy.

– Druga dawka przypominająca wzmacnia ochronę przed zachorowaniem na COVID-19, zmniejsza ryzyko ciężkiego zachorowania i zgonu z powodu COVID-19 w okresie dominacji wariantu Omikron – zapewniają urzędnicy wągrowieckiego Ratusza.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Dla szpitala sprzęt medyczny od firm z Mieściska i Gołańczy [ZDJĘCIA]

Redakcja

WAŻNE: W Wągrowcu zaginęła kotka „Mela” [ZDJĘCIA]

Redakcja

ZASZCZEP SIĘ na targowisku w Skokach

Redakcja