Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Władza rozmawiała z mieszkańcami. Tym razem na Osadzie

Burmistrz, jego zastępca, przewodniczący rady oraz radni spotkali się z wągrowczanami.

Kilkudziesięciu mieszkańców Osady odpowiedziało na zaproszenie burmistrza Wągrowca Jarosława Berendta i w ramach cyklu spotkań „porozmawiajmy o Wągrowcu” przyszło dzisiaj o godzinie 16.00 na spotkanie u zbiegu Bobrownickiej i osiedla Kolejowego. Oprócz burmistrza, jego zastępcy Piotra Pałczyńskiego i przewodniczącego rady miejskiej Jakuba Zadrogi, na spotkaniu zjawili się także radni: Andrzej Reis, Danuta Purczyńska-Strzelecka i Robert Kotecki.

A z jakimi problemami przyszli mieszkańcy? Narzekali na niebezpieczną ulicę Bobrownicką. – Tu ostatnio było kilka groźnych wypadków. Kierowcy jeżdżą zbyt szybko. Powinno być ograniczenie prędkości – stwierdziła jedna z tamtejszych mieszkanek.

Problemem jest także rzeczka, płynąca przez osiedle. Jest zarośnięta, zaniedbana i… śmierdząca. Nic dziwnego, że mieszkańcy osiedla nazywają ją „smródką”. Mowa była także o oświetleniu niektórych ulic na Osadzie, konieczności pobudowania ścieżki rowerowej, budowie mieszkań komunalnych, utworzeniu placu zabaw na Osadzie oraz stacji „Roweru Miejskiego”.

Jak zauważyła inna z mieszkanek tego osiedla: – Dobrze, że burmistrz się z nami spotyka i słucha, ale ważniejsze, żeby na gadaniu się nie skończyło i coś z tego wyszło.

Czytaj także

SEZON ZIMOWY: Lodowisko ruszy już wkrótce

Redakcja

Wągrowieccy policjanci przygotowują świąteczną paczkę dla potrzebujących

Redakcja

WAŻNE: W Wągrowcu znaleziono KLUCZE [ZDJĘCIE]

Redakcja