Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WIEMY KIM SĄ 3 NOWE ZAKAŻONE OSOBY Z POWIATU WĄGROWIECKIEGO: TO 81-LETNIA KOBIETA, 81-LETNI MĘŻCZYZNA I 44-LATEK

Wielkopolski Urząd Wojewódzki potwierdził informację podaną w środę po południu przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wągrowcu

Przypomnijmy, że w środę rano Wielkopolski Urząd Wojewódzki podał informację o czwartym w powiecie wągrowieckim przypadku zakażenia. To 46-letnia kobieta, która na razie przebywa w izolacji domowej, a nie w szpitalu. Pisaliśmy o tym w artykule KOLEJNY PRZYPADEK ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W POWIECIE WĄGROWIECKIM! TO 46-LETNIA KOBIETA.

Tego samego dnia, kilkadziesiąt minut po godzinie 16.00 Paweł Gilewski, szef wągrowieckiego Sanepidu, przekazał radnym Rady Powiatu Wągrowieckiego, którzy obradowali zdalnie, że kolejne trzy osoby z naszego terenu są zakażone.

Są to osoby z rodziny kobiety, o której informację podano rano. Donosiliśmy o tym w artykule Z OSTATNIEJ CHWILI: JUŻ 7 PRZYPADKÓW ZAKAŻENIA W POWIECIE WĄGROWIECKIM!

Informację tę potwierdził dzisiaj Wielkopolski Urząd Wojewódzki, który równocześnie podał więcej szczegółów, dotyczących nowych zakażeń w powiecie wągrowieckim.

To 81-letnia kobieta i 81-letni mężczyzna (oboje są w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Poznaniu) oraz 44-letni mężczyzna (przebywa w izolacji domowej).

Zdaniem szefa wągrowieckiego Sanepidu nowe zakażenia w naszym powiecie są odpryskiem ogniska epidemii, które znajduje się obecnie w powiecie gnieźnieńskim.

Dotąd wykryto koronawirusa w sumie u siedmiu osób z powiatu wągrowieckiego. Dwie osoby (kobieta i mężczyzna) zostały już wyleczone.

Czytaj także

ŚMIERĆ POD MIEŚCISKIEM: Ktoś „pomógł” w samobójstwie? PROKURATURA PROWADZI ŚLEDZTWO

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS: W NASZYM POWIECIE TYLKO JEDNA OSOBA JEST ZAKAŻONA! TO MIESZKANIEC GMINY SKOKI

Krzysztof Czapul

KORONAWIRUS: KOLEJNA OSOBA Z NASZEGO POWIATU WYZDROWIAŁA! JUŻ TYLKO JEDEN MIESZKANIEC GMINY SKOKI JEST JESZCZE ZAKAŻONY

Krzysztof Czapul