serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Edukacja Wiadomości Wydarzenia

Wczoraj uroczyście otwarto halę przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu [FOTO]


zatrudnie
artdent baner

W czwartek, 1 czerwca, nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu – jednej z największych inwestycji Powiatu Wągrowieckiego ostatnich lat.

W uroczystości uczestniczyło liczne grono gości, m. in.: Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Posłanka na Sejm RP Maria Janyska, Poseł na Sejm RP Marcin Porzucek, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Agnieszka Grzechowiak, ks. Prałat Andrzej Rygielski, burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch, Wicestarosta Michał Piechocki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krystyna Urbańska i Andrzej Banaszyński, Członkowie Zarządu Powiatu: Robert Woźniak, Jerzy Springer i Andrzej Wieczorek, przedstawiciele wykonawcy Hosta Group z Prezes Zarządu Małgorzatą Stawską, rektorzy uczelni wyższych współpracujących z samorządem powiatu, przedstawiciele posłów: Krzysztofa Paszyka i Krzysztofa Czarneckiego, komendanci policji i straży pożarnej, kierownicy powiatowych jednostek, służb, inspekcji, kierownicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Wągrowcu oraz pracownicy szkoły i młodzież.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi oraz po przekazaniu klucza do hali, nowy obiekt został poświęcony przez ks. dziekana Tomasza Kruszelnickiego, po czym nastąpiły przemówienia gości i włodarza powiatu. Następnie zebrani mogli obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez nauczycieli i uczniów ZS nr 1.

Nowy obiekt posiada pełnowymiarowe boisko o wymiarach 20 na 40 metrów, dzielone na trzy niezależne boiska, oddzielone kurtynami. Na piętrze znajdują się trybuny ze 135 miejscami. Dodatkowo na płycie głównej można wysunąć ruchome trybuny z 205 siedziskami. Na dachu hali zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy 100 kw, które zasilają nie tylko nowy obiekt, ale także budynek szkoły i warsztatów. Całkowity koszt inwestycji to blisko 12,5 mln zł, z czego 4,5 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Obok głównej hali będą także dwie salki do ćwiczeń i zajęć sportowych. W pomieszczeniach na piętrze i piwnicznych jest szatnia z toaletami i natryskami. Hala została wyposażona w nowoczesny sprzęt sportowy, który pozwala na przeprowadzenie zajęć w pięciu grupach jednocześnie.

Źródło: wagrowiec.pl

Czytaj także

Szajka złodziei już złapana. Okradli kiosk oraz maszyny do gier

Redakcja

Dla Sary będą rzucać do tarczy lotkami

Redakcja

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja