Okno na Wągrowiec
Kultura Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE! Wągrowiecki Jarmark Świąteczny już w ten weekend! Znamy szczegółowy program!

artdent baner

Od piątku do niedzieli potrwa Jarmark Świąteczny na wągrowieckim Rynku

Jarmark rozpocznie się w piątek, 13 grudnia o godzinie 17.00. Po uroczystym otwarciu na scenie pojawią się dzieci z Przedszkola nr 2 w Wągrowcu, a następnie odbędzie się inne ciekawe wydarzenie dla najmłodszych pod nazwą „W krainie lodu”. Potem na scenie wystąpi kapela góralska KARPATI. Jej występ zaplanowany jest na godzinę 18.30. Dodajmy, że artyści niedawno wystąpili w ćwierćfinale popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent”.

W sobotę (14 grudnia) artyści i wystawcy czekają na wszystkich od godziny 11.00 do godziny 20.00. W tym czasie na scenie zaprezentują się lokalni wykonawcy. Około godziny 18.30 na scenie odbędzie się koncert pn. „Kolędy, Covery i Karp… „. Tego dnia w samo południe jarmark odwiedzą również motocykliści, którzy – podobnie jak co roku – organizują akcję zbierania słodyczy dla dzieci pn. „Gwiazdory na motocyklach”.

Ostatnim dniem jarmarku będzie niedziela (15 grudnia), a stoiska będą czynne w godzinach 11.00-17.00. Na scenie ponownie pojawią się młodzi artyści m.in. ze scholek parafialnych, Chór No Name czy zespół Fart. Ponadto chwilę przed oficjalnym zakończeniem jarmarku odbędzie się spotkanie z druhami z wągrowieckiego Hufca ZHP. Harcerze i w tym roku podzielą się z mieszkańcami Wągrowca Betlejemskim Światłem.

Ponadto w sobotę i niedzielę, na najmłodszych czekać będzie pracownia Św. Mikołaja, w której odbędą się warsztaty produkcji świątecznych mydełek oraz dekorowania ciasteczek. Miejski Dom Kultury przygotuje również domek przybysza z Laponii, w którym będzie można zrobić sobie zdjęcia ze św. Mikołajem i wrzucić list do specjalnej skrzynki. (sobota, godz. 14:00-17:00 oraz niedziela, godz. 13:00-16:00). Gdy rodzice będą rozglądać się za ciekawymi produktami w domkach, dzieciom z pewnością chwile umili karuzela wenecka, z której będą mogły bezpłatnie skorzystać.

A co w domkach? Wiele różnorodnych produktów, które przydadzą się podczas organizacji świąt oraz na prezenty dla najbliższych. W ofercie znajdą się m.in. ozdoby świąteczne, odzież, pierniki artystyczne, miód i przyprawy, chleb wiejski, rękodzieło, wędliny. Nie zabraknie również biżuterii z drewna, koralików i zabawek, a także wina grzanego, bigosu i ciastek. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczegóły znajdziesz na plakacie:

Źródło: wagrowiec.eu

kondolencje Szulczewska

Czytaj także

Święcenia kapłańskie. Będzie nowy wikariusz w wągrowieckiej parafii

Redakcja

SM INFORMUJE: Przez kilka dni przerwa w dostawie CIEPŁEJ WODY na części kilku ulic Wągrowca

Redakcja

Wyjątkowa Kaplica Wieczystej Adoracji powstała w Wągrowcu [FOTO]

Redakcja