Okno na Wągrowiec


Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: Wągrowiecki Dzienny Dom Opieki Medycznej WSTRZYMAŁ działalność

Ze względu na wciąż rosnącą liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 Centrum Kompetencji Grupa Szkoleniowo-Doradcza zawiesiła część realizowanych przez firmę działań.

 – W trosce o dobro seniorów, należących do osób najbardziej narażonych na powikłania w wyniku infekcji, do końca listopada wstrzymały działalność Dzienne Domy Opieki Medycznej w Pniewach i Wągrowcu, a także grupy Klubów Seniora, działające w ramach projektów usług opiekuńczych w powiecie wągrowieckim i gminie Pniewy – informują przedstawiciele Centrum.

– Nie oznacza to jednak, że przerywamy nasze działania na rzecz osób starszych! Pozostajemy w kontakcie z naszymi podopiecznymi, a oprócz tego wciąż będziemy świadczyć pomoc nie zagrażającą ich zdrowiu – dodają.

Osoby odwiedzane przez Opiekunki Osób Starszych nadal będą mogły liczyć na ich codzienne wsparcie. Czynne pozostają też gabinety fizjoterapii, gdzie podopieczni w bezpiecznych warunkach będą mogli polepszać swoją sprawność. Nadal spotykają się też najmniejsze grupy Klubów Seniora, które aktywizują pacjentów wypisanych już z DDOM-ów.

Przypomnijmy, że 11 września ubiegłego roku na terenie ZOZ w Wągrowcu odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Dziennego Domu Opieki Medycznej w Wągrowcu, utworzonego w ramach projektu „Program usług zdrowotnych i społecznych świadczonych w społeczności lokalnej 7 gmin powiatu wągrowieckiego dla niesamodzielnych osób starszych”.

Źródło: wagrowiec.pl

Czytaj także

POWSTANIE NOWY MOST NA DRODZE DO GOŁAŃCZY. Rząd dofinansuje jego budowę

Remigiusz Priebe

Dowcipem w koronawirusa. Na słupach i tablicach pojawią się też konkursowe prace [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

1 osoba ZMARŁA i 23 nowe ZAKAŻENIA w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul