Okno na Wągrowiec
Do kina Gorący temat Kultura Na luzie Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: Wągrowczanin zagrał w filmie Patryka Vegi pt. „Polityka”. I jest jego producentem!

Ten  film od dzisiaj w kinach, także w Wągrowcu będzie go można obejrzeć o 18.00 i 20.45.

Marcina Kaniewskiego zna wielu wągrowczan. W latach 90-tych był znaną postacią wągrowieckiego świata „artystyczno-imprezowego”. Taki typ kumpla, którego każdy lubi. Później zniknął. Okazało się, że mieszka w Warszawie i działa w branży filmowej.

 Jakież było moje zdziwienie, gdy na jednym ze zwiastunów głośnego filmu Patryka Vegi „Polityka”, zobaczyłem Marcina w roli księdza obok Zbigniewa Zamachowskiego i Tomasza Oświecińskiego. Postanowiłem do Marcina napisać. Okazuje się, że jego rola w tym filmie jest znacznie większa niż epizod.

– Zagrałem dla żartu. Zresztą, jak w każdym filmie, który robię, to zawsze sobie coś wymyślę – wyjaśnia Marcin i dodaje: – Ja jestem producentem tych wszystkich filmów.

Faktycznie Marcin widnieje jako producent wykonawczy, kierownik produkcji i właśnie aktor. Zresztą jego współpraca ze znanym reżyserem Vegą jest dłuższa, bo podobną rolę pełnił w innych jego produkcjach: „Botoks, „Kobiety Mafii”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Służby specjalne”.

Marcina w zwiastunie filmu możemy zobaczyć po około 1,4 minuty, w scenie ze znanymi aktorami Zbigniewem Zamachowskim i Tomaszem Oświecińskim. Czy będzie go w filmie więcej? Żeby to sprawdzić, trzeba się wybrać do kina.

Kino MDK „Politykę” będzie wyświetlać od dzisiaj do 22 września. Seanse o 18.00 i 20.45 (w weekendy seanse dodatkowe).

A o czym jest „Polityka”?

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

https://www.facebook.com/PatrykVegaOfficial/photos/a.1535873679983830/2399059530331903/?type=3&theater

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… chcecie zmian? To działajcie!

Krzysztof Garnetz

WAŻNE: Pochodzący z Wągrowca Rafał Syrysko został szefem ABW

Redakcja

Występ wągrowczanina we Francji nagrodzony owacją na stojąco!

Redakcja