Okno na Wągrowiec

Kultura Na imprezę Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: W tym roku koncerty z okazji Imienin Wągrowca i Rock Nocy NIE ODBĘDĄ SIĘ na stadionie OSiR

BNP-misja-sam-800x600

Taka decyzja zapadła w ostatnich dniach.

W ostatnich latach to właśnie stadion wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji był areną najważniejszych wydarzeń muzycznych, czyli wakacyjnych występów z okazji lipcowych Imienin Miasta oraz Rock Nocy. Teraz się to zmieni.

Nieoficjalnie wiemy, że powodem tej decyzji jest niezadowolenie władz klubu Nielba Wągrowiec z tego, jak murawa stadionu, gdzie swoje mecze gra Nielba, wygląda po takich koncertach – jest bardzo zniszczona.

Gdzie więc zobaczymy ulubionych artystów? Tutaj wągrowiecki MDK ma kłopot, bo pole manewru ma ograniczone. Wyjścia są trzy – amfiteatr, Rynek i targowisko przy ulicy Gnieźnieńskiej. Każda z tych lokalizacji ma jednak swoje minusy.   

Natalia Kuklińska, dyrektor MDK przyznaje, że jest w lekkim kłopocie, bo np. organizacja Imienin Miasta już ruszyła, umowy są podpisywane, zapadły pewne ustalenia. Gdzie więc te koncerty się odbędą? Amfiteatr jest zbyt mały, na Rynek zaś nie wjedzie odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. Najpewniej więc będzie to targowisko. Tam kłopotem jest jednak ograniczona ilość miejsc parkingowych oraz odległość i dojazd z centrum miasta.

Przypomnijmy, że tegoroczne Imieniny Wągrowca odbędą się w niedzielę 26 lipca, a zobaczymy wówczas Afromental, Pectus i 4 Dreamers.

A co z Rock Nocą, która w ostatnich latach rozrosła się do bardzo poważnego festiwalu, jednego z większych w całym kraju? Kuklińska przyznaje, że tu żadnych decyzji jeszcze nie ma. W grę także wchodzi targowisko oraz amfiteatr.

– Jeśli byłby to amfiteatr, to koncerty musiałyby być bardziej ciche, a cała impreza musiałaby się skończyć do północy – tłumaczy dyrektor MDK.  

kondolencje Tyrakowska
Kondolencje Garbatowski

Czytaj także

Oświadczenie w sprawie publikacji dotyczącej punktu szczepień

Urząd Miejski w Wągrowcu

Komunikat punktu szczepień przy MDK

Urząd Miejski w Wągrowcu

ZMARŁA u nas JEDNA osoba chorująca na COVID-19. Mamy też 9 nowych ZAKAŻEŃ [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul