serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Społeczeństwo Wiadomości

WAŻNE: Ministerstwo informuje, że powiatowe jednostki straży otrzymały tabletki z jodem potasu. To na wypadek awarii elektrowni atomowej w Ukrainie

artdent baner

To działania profilaktyczne w związku z walkami w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jednocześnie uspokaja, że na razie takie zagrożenie nie występuje.

KOMUNIKAT MSWiA

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Czytaj także

W Wągrowcu trwa zbiórka wosku i puszek dla Ukrainy

Redakcja

Oddajmy hołd bohaterom walczącym o wolną Ukrainę

Redakcja

Mieszkańcy Rejonu Pułyńskiego w Ukrainie dziękują naszemu Powiatowi za pomoc [FOTO]

Redakcja