Okno na Wągrowiec

Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: MĘŻCZYZNA, KTÓRY WRÓCIŁ Z WŁOCH NIE MA KORONAWIRUSA! Wykluczyły to specjalistyczne badania

Mieszkańcy powiatu wągrowieckiego na razie mogą odetchnąć z ulgą.

Przypomnijmy, że w niedzielę 60-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wągrowieckiego z objawami choroby trafił do wągrowieckiego szpitala. Wcześniej wrócił z Włoch.

Dyrektor wągrowieckiego szpitala Przemysław Bury zapewnia, że w naszej lecznicy nie miał on kontaktu z innymi pacjentami – leżał na osobnej sali i miał kontakt tylko z personelem medycznym.

Nieoficjalnie wiemy jednak, że wcześniej zgłosił się on do przychodni. Poza tym nie wiadomo z iloma osobami miał kontakt po swoim powrocie z Włoch. Wielu mieszkańców naszego powiatu obawiało się, że grozi nam wybuch epidemii. Konieczne było więc szczegółowe badanie.

Niestety, w Wągrowcu nie ma możliwości przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa, więc w poniedziałek mężczyzna został przewieziony do Poznania na szczegółowe badania.

Na dokładne wyniki trzeba było czekać całą dobę. Dzisiaj po południu je poznaliśmy. Na szczęście, z całkowitą, 100-procentową pewnością wykluczono obecność u tego mężczyzny koronawirusa. Potwierdził nam to Przemysław Bury, dyrektor wągrowieckiego szpitala. 

W związku z tą informacją przywrócone zostają przyjęcia na oddział wewnętrzny wągrowieckiego szpitala (były wstrzymane na tę dobę, gdy badano próbki tego pacjenta). Nadal obowiązuje za to całkowity zakaz odwiedzin w naszym szpitalu.

Co ważne, ta informacja nie ma wpływu na decyzję burmistrza Wągrowca o dwutygodniowej kwarantannie w instytucjach publicznych na terenie miasta. Pisaliśmy o tym dzisiaj tutaj: UWAGA! OD JUTRA W WĄGROWCU ZAMKNIĘTE SZKOŁY, PRZEDSZKOLA, ŻŁOBEK, AQUAPARK, DDS, INSTYTUCJE KULTURY ORAZ SPORTU!

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk
Kondolencje Wziech 1

Czytaj także

TYLKO 2 nowe ZAKAŻENIA koronawirusem w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul

ZASŁUŻENI KRWIODAWCY: Tomasz Kubasik i Andrzej Płaczkowski

Redakcja

AWANS wągrowieckich szkół w RANKINGU LICEÓW i TECHNIKÓW miesięcznika Perspektywy

Remigiusz Priebe