Okno na Wągrowiec
Edukacja Kultura Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: Marek Rybarczyk nadal dyrektorem naszej szkoły muzycznej

Oficjalne nominacje wręczono w Warszawie na Zamku Królewskim.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka w czwartek 29 sierpnia wręczyła nominacje 54 dyrektorom szkół artystycznych oraz 2 dyrektorom burs artystycznych, w tym Markowi Rybarczykowi, dyrektorowi PSM w Wągrowcu.

– Jest to dla Państwa czas życiowej cezury i podsumowania dotychczasowych zawodowych i osobistych dokonań. Życzę radości i satysfakcji zarówno kończącym, jak i rozpoczynającym dyrektorską misję. Dotychczasowym dyrektorom serdecznie dziękuję za podjęty trud i wkład w pomnażanie polskiej kultury. Tych z Państwa, którzy obejmą obowiązki w najbliższych dniach, zapewniam o tym, że fakt powołania jest wyrazem zaufania do Państwa doświadczenia, sił i umiejętności – powiedziała wiceminister.

Uroczystość, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, uświetnił występ dwóch młodych śpiewaków operowych – laureatów tegorocznych konkursów wokalnych – Krzysztofa Zimnego i Davida Roya.

Marek Rybarczyk na Zamku Królewskim w Warszawie otrzymuje oficjalną nominację.

Marek Rybarczyk dotychczas powołany był tylko na rok. Teraz otrzymał nominację na kolejne 5 lat. Jego kontrkandydatem na to stanowisko była Bogna Zielińska, poprzednia dyrektor PSM.

Stary-nowy dyrektor już zaczął pierwsze porządki. Pracę w wągrowieckiej placówce rozpoczęło trzech nowych nauczycieli:  flecista, nauczyciel teorii muzyki oraz trębacz.

Obecnie kadra Państwowej Szkoły Muzycznej w Wągrowcu liczy 22 pedagogów. Do tej artystycznej placówki uczęszcza 140 uczniów. Ostatnio do tej szkoły odbył się nabór. Przyjęto 16 uczniów do cyklu 6-letniego raz 19 do cyklu 4-letniego.

Czytaj także

Ogrzewasz prądem? Złóż wniosek o dodatek!

Redakcja

Agata Bucka została kierownikiem wydziału ochrony środowiska w urzędzie miejskim w Wągrowcu

Redakcja

W szkole muzycznej zagrają… romantycznie

Redakcja