Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: Dwie komisje wyborcze mają nowe siedziby. Utworzono też odrębne obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Decyzje zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Trwają przygotowania do wyborów prezydenckich. Komisarz Wyborczy w Pile II Roma Dworzańska właśnie utworzyła trzy dodatkowe, odrębne obwody głosowania w powiecie wągrowieckim: w Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu oraz w Domu Pomocy Społecznej w Jabłkowie (gmina Skoki) i w Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze (gmina Wapno).

Komisarz wyborczy tworzy odrębne obwody głosowania m.in. w zakładach leczniczych i domach pomocy społecznej, jeżeli w dniu wyborów będzie w nich przebywać co najmniej 15 wyborców.

Nastąpiła także zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 5 w gminie Wągrowiec z miejscowego przedszkola (Pawłowo Żońskie 52a) na Wiejski Ośrodek Integracji i Aktywizacji Wsi (Pawłowo Żońskie 13a). Będą tam głosować wyborcy, którzy są mieszkańcami Dąbkowic, Grylewa, Kaliszan, Kamienicy, Kopaszyna, Oporzyna, Pawłowa Żońskiego i Toniszewa.

Równocześnie została przeprowadzona zmiana dotychczasowej siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w gminie Wapno z DPS w Srebrnej Górze na Szkołę Podstawową w Wapnie (Pl. Mickiewicza 2). Tym samym w wapieńskiej szkole będą głosować wyborcy, którzy są mieszkańcami miejscowości: Srebrna Góra, Aleksandrowo, Graboszewo, Komasin oraz ulice Kościuszki, Wolności, Podgórnej od nr 1 do 16, Piaskowej, Powstańców Wlkp. i Sienkiewicza w Wapnie.

Pierwsza tura wyborów Prezydenta RP została zaplanowane na 28 czerwca bieżącego roku.

Źródło: Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego

Czytaj także

To już jutro: koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny

Redakcja

SKUTKI BURZY: uszkodzone dachy, powalone drzewa, ewakuacja obozu [FOTO]

Redakcja

Wandale zniszczyli ławki w wągrowieckiej poczytelni [FOTO]

Redakcja