serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

WAŻNE! Dodatkowy termin szczepień dla DZIEWCZYNEK

Komu nie pasował wyznaczony termin, ma jeszcze szansę w najbliższy poniedziałek 14 września w SP nr 2 w Wągrowcu.

Specjalistyczna Przychodnia Lekarska EDICTUM informuje, że szczepienia I dawką szczepionki dla dziewczynek, które z przyczyn losowych nie zostały zaszczepione w pierwszym wyznaczonym terminie odbędą się już w najbliższy poniedziałek 14 września w godzinach 14:30 do 17:00 w szkole podstawowej nr 2 w Wągrowcu.

Do zaszczepienia niezbędna jest zgoda rodzica oraz kwestionariusz wywiadu przesiewowego. Właściwe formularze wraz z listem zostały przesłane do rodziców, dostępne są również na stronie www.edictum.pl. w zakładce „Programy”. Wypełnione druki wraz z książeczką zdrowia dziecka należy zabrać ze sobą na szczepienie.

W związku ze stanem pandemii koronawirusa SARS-COV-2  do listu zostały dołączone zasady bezpieczeństwa dotyczące wykonywania szczepień w czasie pandemii COVID-19. Dodatkowe informacje dostępne są pod nr telefonu (61) 847 04 54 lub osobiście w siedzibie „EDICTUM” Sp. z o.o. w Poznaniu przy ul. Mickiewicza 31, I piętro, pok. 120.

Zapisy możliwe są przez Internet: wagrowiechpvzapisy@gmail.com oraz pod numerem telefonu (61) 847 04 54. 

Przypomnijmy, że Miasto Wągrowiec współfinansuje realizowany przez Powiat Wągrowiecki program profilaktyki nowotworowej polegający na finansowaniu  szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy. Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, podjęto decyzję o zaszczepieniu mieszkanek z rocznika 2007, zameldowanych  na stałe na terenie jednej z siedmiu Gmin Powiatu Wągrowieckiego.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Szpital w Wągrowcu wprowadza ograniczenia odwiedzin pacjentów na oddziale wewnętrznym

Redakcja

To już dziś inauguracja świątecznych iluminacji na Rynku

Redakcja

To znów pan Zbyszek najwięcej kilometrów przejechał miejskimi rowerami!

Redakcja