Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE! Burmistrz sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują na podatkach. W marcu wyruszą kontrolerzy

Na terenie miasta zostaną przeprowadzone kontrole w zakresie podatku od nieruchomości osób fizycznych – zapowiada burmistrz Wągrowca.

Jak wynika z opublikowanego dzisiaj komunikatu, kontrole, które rozpoczną się w marcu, będą dotyczyły wyłącznie mieszkańców miasta. Nie poinformowano dlaczego nie obejmą one działających na terenie Wągrowca instytucji i firm.

– W związku z planowanymi działaniami, prosimy mieszkańców miasta o weryfikację powierzchni użytkowej posiadanych budynków lub ich części, w tym budynków mieszkalnych, budynków pozostałych, a w szczególności gruntów, budynków lub ich części oraz budowli związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą – informuje Urząd Miejski w Wągrowcu.

Magistrat przypomina, że istnieje możliwości złożenia w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu korekty Informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych (druk IN-1). Stosowne druki są dostępne w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wągrowcu (pokój nr 1) lub na stronie internetowej Urzędu Miejskiego BIP w zakładce „Podatki i opłaty lokalne”.

Jednocześnie magistrat zaznacza, że w przypadku stwierdzenia zaniżonej powierzchni stanowiącej podstawę opodatkowania, organ podatkowy może naliczyć wysokość zobowiązania podatkowego za okres do 5 lat wstecz.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można się kontaktować z Referatem Egzekucji i Kontroli pod numerem telefonu 67 268 19 43 lub osobiście w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kościuszki 15a, pokój nr 1.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

KABAT EURO CUP JUŻ JUTRO RUSZA U NAS! 1300 uczestników i 8 turniejów przez cały miesiąc [FILM/ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Na straganie, nie tylko w dzień targowy, czyli kupowanie pod chmurką [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

URZĄD SKARBOWY INFORMUJE: Wsparcie dla firm w ramach Tarczy Finansowej

Redakcja