serpol praca

Okno na Wągrowiec
Edukacja Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości

Wągrowiecki działacz PO w składzie zespołu rządu PiS-u: – Ambicje polityczne odłożyłem na bok

Aż trzech wągrowczan weszło w skład kilkunastoosobowego zespołu do prac nad projektem ustawy o rzemiośle, który powstał w Ministerstwie Rozwoju.

Jak czytamy na stronie ministerstwa, celem zespołu, który tworzą eksperci, przedstawiciele rzemiosła, szkolnictwa branżowego i urzędnicy Ministerstwa Rozwoju, jest przygotowanie projektu ustawy o rzemiośle i kształceniu dualnym. Na czele zespołu stoi wiceminister Olga Semeniuk.

Wśród siedemnastu osób, zasiadających w tym ciele, aż trzy są związane z Wągrowcem:

  • Jerzy Springer – ekspert ds. pracodawców Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członek Zarządu Powiatu Wągrowieckiego,
  • dr Roman Pawłowski – nauczyciel akademicki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Studiów Edukacyjnych) i kierownik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu,
  • dr Krzysztof Bondyra – pochodzący z podwągrowieckiego Kobylca nauczyciel akademicki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Społecznych).

Co ciekawe, Jerzy Springer to aktywny działacz Platformy Obywatelskiej, zasiadający w Radzie Powiatu Wągrowieckiego z ramienia właśnie tej partii. Dlaczego zatem wszedł do zespołu przy rządzie tworzonym przez „wrogie” Prawo i Sprawiedliwość?

– Samorządowiec musi najpierw patrzeć, czy można zrobić coś dobrego, a dopiero potem na interes partii. W tym zespole znalazłem się jako fachowiec, a swoje ambicje polityczne odłożyłem na bok – powiedział nam Jerzy Springer, uzasadniając swoją decyzję.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju
Zdjęcie Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Czytaj także

JEST PRACA: Burmistrz szuka urzędnika do… egzekucji

Redakcja

Myśli nieuczesane, czyli… żeby było tak jak było, żeby nic się nie zmieniło!

Krzysztof Czapul

Burmistrz znalazł specjalistę ds. obsługi inwestora i gospodarki gruntami

Redakcja