Okno na Wągrowiec

Gospodarka Wiadomości

WĄGROWIECKA FIRMA DOCENIONA PRZEZ POTENTATA. Hurtownia spożywcza Kolonko przejęta przez lidera branży

BNP-misja-sam-800x600

Grupa Kapitałowa Specjał stworzy na bazie wągrowieckiej hurtowni swoje centrum dystrybucyjne.

Wągrowiecka firma Anny i Radosława Kolonko to ważny gracz na lokalnym rynku sprzedaży hurtowej produktów spożywczych, napojów i alkoholi. Przedsiębiorstwo zatrudnia pół setki pracowników i obsługuje tysiąc punktów handlowych, placówek i instytucji w województwach wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

Firma państwa Kolonko, która początki miała w Damasławku i Janowcu Wielkopolskim, 13 marca będzie obchodzić 30-lecie swojego istnienia. W tym roku mija też 15-lecie przeniesienia jej siedziby do Wągrowca, na ulicę Grunwaldzką 30.

I ten jubileuszowy rok jest równocześnie rokiem zakończenia przez firmę działalności w handlu hurtowym. – Dzięki pozycji, którą przez lata zbudowaliśmy, otrzymaliśmy propozycję z kategorii tych nie do odrzucenia, od krajowego lidera w tej branży – mówi pani Anna Kolonko.

Tym liderem jest Grupa Kapitałowa Specjał – w ubiegłym roku to przedsiębiorstwo zajęło 12. miejsce na liście 200. największych polskich firm tygodnika Wprost. GK Specjał – firma ze stuprocentowo polskim kapitałem – posiada w całym kraju 18 centrów dystrybucyjnych, kilkadziesiąt sklepów własnych i niemal 10 tysięcy placówek franczyzowych. Wyspecjalizowała się we współpracy ze sklepami z rynku tradycyjnego, w szczególności ze sklepami małoformatowymi.

Dziewiętnaste centrum dystrybucyjne Specjał powstanie w Wągrowcu, właśnie na bazie dotychczasowej Hurtowni Kolonko. – Hurtownia KOLONKO S.J. oraz PPHU SPECJAŁ Sp. z o.o. porozumiały się w sprawie przekazania na rzecz naszej spółki między innymi: zespołu pracowników, praw do samochodów, korzystania z magazynów – głosi informacja skierowana przez nowego właściciela do dotychczasowych klientów wągrowieckiej hurtowni.

Przekazanie hurtowej części przedsiębiorstwa nowemu właścicielowi nie oznacza jednak dla państwa Kolonko zaprzestania działalności gospodarczej. – Teraz skupimy się na rozwoju w drugiej branży, którą od jakiegoś czasu rozwijamy w firmie, czyli na rynku nieruchomości – wyjaśnia pan Radosław Kolonko.

Formalne przejęcie Hurtowni Kolonko przez grupę Specjał nastąpi w poniedziałek 1 marca.

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe