serpol praca

Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Wągrowiec wśród najlepszych gmin w Wielkopolsce

Gmina Miejska Wągrowiec znalazła się w gronie gmin wyróżniających się w Wielkopolsce.

Nagrodę Lidera Powiatu Wągrowieckiego z rąk Iwony Szablewskiej, dyrektor Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, odebrał burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt podczas uroczystej Gali Rankingu Gmin Województwa Wielkopolskiego w Urzędzie Marszałkowskim.

– Ranking oparty jest na twardych i rzeczowych statystykach, co tylko potwierdza jego wiarygodność. Za jego przygotowanie odpowiedzialni są eksperci z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Dzisiejsza nagroda pokazuje i utwierdza mnie w przekonaniu, że jako gmina zmierzamy we właściwym kierunku – mówi burmistrz Jarosław Berendt.

To pierwsza edycja Rankingu Gmin Województwa Wielkopolskiego. Przeprowadzone badania i analizy statystyczne mogą stać się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.

Ranking został opracowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy merytorycznej z Urzędem Statystycznym w Poznaniu. Klasyfikację gmin ustala się pod względem bardzo wielu wskaźników, które pokazują obraz społeczno-gospodarczy danej gminy. W ramach zestawienia ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Na zdjęciu: Burmistrz Wągrowca odbiera medal z rąk dyrektor Fundacji.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

ZKM: Zmiany w kursowaniu autobusu linii „1”

Redakcja

WAŻNE: biuro ENEA dziś nieczynne

Redakcja

Pożar w Wągrowcu. W ogniu kotłownia [FOTO]

Redakcja