Okno na Wągrowiec


Gorący temat Na drogach Na sygnale Na własne oczy Wiadomości Wydarzenia

W nocy ZDERZYŁA się CIĘŻARÓWKA i BUS. Jedna osoba trafiła do SZPITALA [ZDJĘCIA]

Do tego wypadku doszło w okolicy Panigrodza (gmina Gołańcz). Strażacy skutki wypadku usuwali blisko 10 godzin.

Sobota, 26 września, godzina 2.15. Wtedy to służby ratunkowe powiadomiono o wypadku drogowym w okolicy Panigrodza. Na miejsce natychmiast wysłano jednostki OSP Gołańcz i OPS Panigródz oraz jednostkę straży z Wągrowca.

Okazało się, że doszło tam do zderzenia ciężarówki z naczepą oraz busa. Ranne zostały dwie osoby, kierowcy pojazdów, a z samochodu ciężarowego doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych do pobliskiego rowu. W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej droga wojewódzka była całkowicie zablokowana, a na miejscu obecny był już zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

– Nasze działania polegały na odłączeniu akumulatorów, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz uprzątnięciu jezdni – relacjonują strażacy.

Decyzją kierownika ZRM do szpitala przetransportowano jednego z kierowców, natomiast drugi po przebadaniu pozostał na miejscu. W dalszej fazie strażacy oświetlali teren w celu wykonania czynności dochodzeniowych przez policję oraz zabezpieczali samochód ciężarowy, który całkowicie zablokował drogę. Po godzinie 11.00 na miejsce dotarły specjalne holowniki, które umożliwiły przemieszczenie wraku ciężarówki w celu udrożnienia ruchu na drodze wojewódzkiej.

Na razie nie wiadomo jak doszło do tego wypadku. To wyjaśni postępowanie policji.

Źródło: OSP Panigródz/KP PSP Wągrowiec

Czytaj także

WYPADEK! Dziewczyna POTRĄCONA na PASACH. Trafiła do SZPITALA

Krzysztof Czapul

CIĘŻARÓWKA przewróciła się na trasie Wągrowiec – Budzyń [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

DACHOWANIE SAMOCHODU w Mieścisku. Samochód kompletnie ROZBITY. Kierowca trafił do SZPITALA [ZDJĘCIA]

Redakcja