Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

W Mieścisku będzie nowy ośrodek zdrowia [WIZUALIZACJA]

BNP-misja-sam-800x600

Znajdą się tam gabinety lekarskie, apteka i przychodnia. Wójt Przemysław Renn przyznaje, że to największa inwestycja komunalna gminy Mieścisko w XXI wieku, a końcowy termin jej realizacji to październik przyszłego roku.

Wczoraj w Mieścisku wójt Renn podpisał umowę na budowę nowego Ośrodka Zdrowia w Mieścisku. Powstanie tam nowoczesny obiekt, który ma stanowić nowe centrum usług zdrowotnych dla mieszkańców Gminy Mieścisko.

Cały obiekt, który znajdować się będzie przy ul. Św. Huberta w Mieścisku, to prawie 1000 metrów kwadratowych powierzchni i obejmuje:

 – Przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej POZ (lekarze rodzinni);

– Gabinet stomatologiczny;

– Aptekę;

– Gabinety dla praktyki specjalistycznej i prywatnej.

Cały obiekt został zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania zarówno kadry medycznej, jak i pacjentów – obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ponadto w części POZ będzie wydzielona część dla dzieci, a także osobna strefa dla zdrowych i chorych (co jest niezwykle ważne np. podczas szczepień), a także wiele innych udogodnień.

W nowopowstającym obiekcie zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania takie jak np. pompa ciepła czy instalacja fotowoltaiczna, co sprzyja środowisku i pozwala obniżyć koszty eksploatacyjne.

W otoczeniu ośrodka znajdzie się parking dla pacjentów, ale także miejsce dedykowane dla np. mammobusa czy busa do oddawania krwi, a także niezbędne ciągi komunikacyjne (piesze i jezdne) jak i towarzysząca zieleń.

Obiekt zostanie wybudowany przez zwycięzcę przetargu, Przedsiębiorstwo Budowlane HENBUD z Kłecka za kwotę 5.081.877,98 złotych, a całość inwestycji opiewa na niebagatelną kwotę 5,5 miliona złotych (z czego  dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 2,5 miliona złotych).

Wójt Przemysław Renn przyznaje, że to największa inwestycja komunalna gminy Mieścisko w XXI wieku, a końcowy termin realizacji to październik 2022 roku.

Poniżej wizualizacje obiektu

Czytaj także

CO JEST GRANE w kinach? [REPERTUAR/ZWIASTUNY]

Redakcja

W Mieścisku POSADZILI 250 drzew [ZDJĘCIA]

Redakcja

Ruszyły PRACE przy budowie HALI sportowej [ZDJĘCIA]

Redakcja