Okno na Wągrowiec
Wiadomości Zdrowie

W MDK podano już ponad 16 tysięcy szczepionek!

artdent baner

Podsumowanie dwóch i pół miesiąca działalności punktu szczepień przy MDK wygląda imponująco. Od 28 kwietnia do 9 lipca w tym miejscu podano prawie 16,5 tysiąca dawek szczepionek przeciwko wirusowi Covid-19.

Miejski punkt szczepień powszechnych w Wągrowcu został uruchomiony 28 kwietnia jako jeden z pierwszych w Wielkopolsce. Od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, ponieważ przez pierwsze cztery miesiące trwania programu szczepień w mieście funkcjonował tylko jeden punkt szczepień populacyjnych.

Z wyliczeń Marzeny Adamskiej, reprezentującej Zespół Gabinetów Lekarza Rodzinnego „Hipokrates” wynika, że do tej pory udało się podać 16.493 szczepionki, w tym 10.153 to pierwsze dawki szczepionki (Pfizer) lub dawki jednorazowe (Johnson&Johnson), a  6.339 to drugie dawki (Pfizer).

Pomimo trwających urlopów i sezonu wakacyjnego działalność punktu szczepień przy MDK nie zwalnia. W przyszłym tygodniu dziennie będzie szczepionych nawet czterysta osób, ponieważ skumulują się terminy podawania pierwszej i drugiej dawki szczepionki. W celu rozładowania ewentualnych kolejek jednocześnie będą czynne trzy stanowiska kwalifikujące na szczepienia.

Takie wyniki nie byłyby możliwe do osiągnięcia bez olbrzymiego zaangażowania właścicieli i  pracowników podmiotu leczniczego realizującego szczepienia – Zespołu Gabinetów Lekarza Rodzinnego „Hipokrates” S. C. Marzena Adamska i Jarosław Adamski oraz pomocy pracowników Miejskiego Domu Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Urzędu Miejskiego w Wągrowcu.

– Dzięki dobrej współpracy z „Hipokratesem” oraz zaangażowaniu miejskich jednostek i urzędników udało się zorganizować największy punkt szczepień w powiecie. Zachęcam wszystkie osoby, które jeszcze nie są zaszczepione, aby skorzystały z takiej możliwości jak najszybciej. Masowe szczepienia, w przypadku przewidywanej kolejnej fali zachorowań, mogą nas uchronić przed kolejnym zamknięciem i ograniczeniami związanymi z pandemią – zachęca do szczepień burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, inicjator powstania miejskiego punktu szczepień w Wągrowcu.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Dyrektorki odebrały już nominacje na stanowiska

Redakcja

POLICJA INFORMUJE: W najbliższych dniach w Wągrowcu będą UTRUDNIENIA w ruchu

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek na obwodnicy. Zderzenie dwóch samochodów. Jedno auto dachowało [FOTO]

Redakcja