Okno na Wągrowiec
Edukacja Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

W Damasławku stanęła wiata XXI wieku. Ma panel słoneczny, oświetlenie LED i gniazdo USB

W centrum Damasławka powstał innowacyjny przystanek.

Nowy obiekt jest ekologiczny, ponieważ został wykonany ze szkła hartowanego i posiada panel fotowoltaiczny, który zasila ledowe oświetlenie wiaty. Ponadto zainstalowano gniazdo USB do ładowania urządzeń elektronicznych. Wiata została zaprojektowana i wykonana na potrzeby gminy Damasławek.

– Wielu mieszkańców zwracało uwagę, że dotychczasowy przystanek nie spełnia swoich funkcji. Ponadto nie był to obiekt, który dodawał uroku centrum naszej miejscowości. Nową wiatę zaprojektowano specjalnie dla nas. W obiekcie wykorzystano innowacyjne rozwiązania m. in. szkło hartowane, panel fotowoltaiczny i oświetlenie LED. Zamontowaliśmy również gniazdo USB do ładowania urządzeń elektronicznych – wyjaśnia wójt Damasławka Cyprian Wieczorek i pyta retorycznie: – Dlaczego mamy być gorsi od dużych miast?

Nowy, równie ładny, choć już nie tak nowoczesny przystanek mają też mieszkańcy Mokronos w tej samej gminie. Podczas zebrania wiejskiego jednogłośnie postanowili oni przeznaczyć cześć funduszu sołeckiego na zakup nowej wiaty.

Z obiektu będą korzystali głównie najmłodsi mieszkańcy. Gmina Damasławek dołożyła swoją „cegiełkę” i przystanek został ukończony przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym rokiem szkolnym..

Czytaj także

Nie będzie WODY w części Damasławka

Redakcja

WYKAZ WIZYT KAPŁANÓW W POWIECIE: Wiemy, gdzie i kiedy zapuka ksiądz w najbliższych dniach

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: Pani Feliksa skończył 96 lat [FOTO]

Redakcja