Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości

UWAGA! Ostrzeżenie przed burzami z gradem nadal aktualne!

burza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie ostrzega, że na terenie powiatu wągrowieckiego mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem.

Wczoraj burza ominęła sam Wągrowiec, ale grzmoty i opady gradu nawiedziły okoliczne miejscowości. Nasi czytelnicy donosili nam, że te zjawiska pojawiły się między innymi w podwągrowieckim Werkowie oraz w gminie Gołańcz. Dzisiaj IMGW wydał ponownie ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego i położonego nieopodal kujawsko-pomorskiego. Możliwe są obfite deszcze oraz burze, także z miejscowo występującym gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk zostało określone na 80 procent

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj także

Zimowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca [FOTO]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Wieczorem, nocą i rano będzie u nas OBLODZENIE

Redakcja

Pan Zbyszek przejechał miejskim rowerem ponad 3 tysiące kilometrów!

Redakcja