Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Uwaga! Dzisiaj rozpoczyna się remont drogi w Koziegłowach. Utrudnienia przy wjeździe do Poznania potrwają rok!

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Kierowcy dojeżdżający do Poznania muszą uzbroić się w cierpliwość albo zmienić trasę.

Ulica Gdyńska zostanie rozbudowana od granic Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. To prawie 1,2 km głównej trasy między Poznaniem i Czerwonakiem.

Dzięki rozbudowie ul. Gdyńskiej w Koziegłowach kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przejazd mają ułatwić dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a drugie – Piaskową. Między nimi wybudowany zostanie jeszcze dodatkowy pas ruchu, który zapewni bezpieczny dojazd do posesji przy ul. Gdyńskiej.

Rozbudowa ul. Gdyńskiej podzielone są na etapy tak, by jak najbardziej ograniczyć uciążliwości dla kierowców i mieszkańców. Ul. Gdyńska ma być przejezdna po jednym pasie w każdą stronę do końca trwania roku szkolnego. W początkowej fazie przebudowy jedynymi utrudnieniami dla kierowców na ul. Gdyńskiej będą: ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania na całym przebudowywanym odcinku drogi.

Z nowej ul. Gdyńskiej będzie można korzystać już w ostatnim kwartale 2020 roku. Do tego czasu kierowcy dojeżdżający do Poznania będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Źródła: Gmina Czerwonak, Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie. Prawie 300 osób na kwarantannie

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul