Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Ukrainiec ZNISZCZYŁ zaparkowany SAMOCHÓD. Policja go ZŁAPAŁA. Był PIJANY

W nocy z piątku na sobotę zatrzymany został 24-letni mężczyzna, który dokonał zniszczeń w jednym z pojazdów zaparkowanych w centrum Wągrowca. Mężczyzna został zauważony przez mieszkańców, którzy zawiadomili policję.

W piątek około godz. 23:50 służby powiadomiono o próbie włamania do samochodu marki citroen, stojącego przed blokiem przy ulicy Piaskowej (w starszej części miasta Wągrowca). Na miejsce wysłano policjantów.

– Mężczyzna został zauważony chwilę wcześniej przez jedną z mieszkanek bloku. Widziała ona z okna, jak kręci się przy samochodzie, uderza i kopie w lusterka. Obudziła swojego partnera. Ten widząc co się dzieje wyszedł z mieszkania, poinformował sąsiadkę – właścicielkę samochodu i wybiegł do pojazdu – relacjonują wągrowieccy policjanci.

Sprawca w międzyczasie zdążył wybić boczną szybę i usiąść do samochodu. Okazało się, że jest kompletnie pijany. Mówił coś w niezrozumiale. Po chwili wyszedł z auta i chciał uciec. Świadek ujął go i obezwładnił przytrzymując za rękę. Mężczyzna przewrócił się, a po chwili na miejscu byli już policjanci.

To mieszkający w Wągrowcu 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Został zatrzymany i doprowadzony do wytrzeźwienia do KPP w Wągrowcu. W trakcie zatrzymania mężczyzna był spokojny.

Po kilkunastu godzinach, zostały przeprowadzone z nim czynności procesowe. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia lusterek, porysowania lakieru i wybicia szyby, wstępnie straty wyceniono na kwotę około tysiąca złotych.

Co się takiego stało, że mężczyzna postanowił wyładować się na stojącym samochodzie?

– Tego nie wytłumaczył, bo zdarzenia i tego co robił nie za bardzo pamiętał. Przypominać mu o nim będą o tym zranienia ręki po wybiciu szyby, rachunek za naprawę szkody, nałożona grzywna i koszty postępowania – wyjaśniają policjanci.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Urząd wciąż szuka specjalisty ds. bezpieczeństwa

Krzysztof Czapul

APEL POLICJI: Zakaz wchodzenia na teren dawnej kopalni soli

Redakcja

Ponad 100 nowych policjantów. Wśród nich jeden z Wągrowca

Krzysztof Czapul