Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Uciekali policji samochodem i wyrzucali przez okno… NARKOTYKI [FOTO]

Policjanci pełniący służbę w poniedziałkowy wieczór na terenie Wągrowca zauważyli pojazd, którego kierujący wzbudził podejrzenia, że może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze pojechali za pojazdem w stronę pobliskiego Łęgowa, gdzie postanowili zatrzymać samochód do kontroli.

– Kierujący jednak widząc sygnały do zatrzymania postanowił uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Po chwili byli świadkami scen niczym z filmu akcji. Pasażer przez okno wyrzucał białe pakunki. Kiedy po kilku kilometrach mężczyźni uznali, że dalsza ucieczka nie ma szans, pojazd zatrzymał się na zatoczce autobusowej – tłumaczą policjanci.

Kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Na miejsce wezwano wsparcie i odnaleziono porzucone pakunki. Ustalono, że kierujący pojazdem 25-letni wągrowczanin nie miał do tego uprawnień. Dodatkowo nie stosował się do poleceń niezwłocznego zatrzymania pojazdu do kontroli. N

Ujawniono także, że kierujący podczas jazdy znajdował się pod wpływem amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty niezastosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu i prowadzenia w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pasażer pojazdu 47-letni mieszkaniec Wągrowca również został zatrzymany.

– Ustalono, że białe pakunki wyrzucane z auta, to amfetamina. Łącznie zabezpieczono ponad 200 gramów tego narkotyku. Mężczyzna ten z uwagi na swoją przeszłość, jest dobrze znany policji. Był wielokrotnie zatrzymywany m.in. za przestępstwa narkotykowe, kradzieże, groźby karalne, niszczenie mienia. Śledczy postawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyku, przy czym podejrzany miał dopuścić się tego czynu w warunkach recydywy – wyjaśnia policja.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Gala MMA w Wągrowcu, czyli nasi wojownicy walczyli w klatce [FOTO]

Redakcja

Będą wymieniać wodomierze w blokach na kilku wągrowieckich ulicach

Redakcja

Możesz oddać krew na wągrowieckim dworcu [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja