Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Tylko jedna godzina i aż 5 zdarzeń na drodze: potrącenie pieszej, kolizje, stłuczki

To wszystko miało miejsce we wtorek, pomiędzy godziną 13:05 a 13:41.

Wtorek, 13 lutego. Po godzinie 13:00 telefony operatorów numeru alarmowego odebrały kilka zgłoszeń o zdarzeniach drogowych na naszym terenie.

Serię niefortunnych zdarzeń rozpoczęło zgłoszenie o kobiecie, która podczas manewru parkowania na Alei Jana Pawła II w Wągrowcu, zarysowała lakier na zderzaku zaparkowanego tam mercedesa.

Dwie minuty później na numer alarmowy zadzwonili kierowcy z trasy Skoki – Rogoźno. Około kilometra za Potrzanowem doszło do kolizji opla zafiry z pojazdem renault laguna, gdzie uszkodzeniu uległy szyba i lusterko. Kierowcy porozumieli się na między sobą. Policjanci nie podejmowali w tym miejscu interwencji.

Udali się w tym czasie na parking marketu Kaufland, gdzie doszło do kolizji w wyniku nieprawidłowego zabezpieczenia pojazdu marki vw golf. Stoczył się on uderzając w renault clio. Tam kierowcy nie potrafili dojść do porozumienia i sprawę na miejscu musieli rozstrzygać policjanci. Na kierowcę nałożyli mandat w wysokości 100 zł.

W trakcie kończenia tej interwencji, policjanci otrzymali informację o dwóch kolejnych zdarzeniach drogowych. Potrącenia pieszego w Wągrowcu i kolizji dwóch pojazdów na terenie gminy na trasie Kołybki – Siedleczko. Te dwa zgłoszenia wpłynęły o godzinie 13:39 i 13:40.

Policjanci udali się w pobliże ul. Bobrownickiej w Wągrowcu, gdzie w rejonie strefy zamieszkania w pobliżu ulicy Bobrownickiej, kierująca oplem corsa 68-letnia wągrowczanka potrąciła znajdującą się na drodze 44-letnią pieszą. Poszkodowana w zdarzeniu została przetransportowana do szpitala w Wągrowcu. Szczęśliwie w zdarzeniu nie doznała ona poważnych obrażeń ciała. Sprawa ta będzie wyjaśniana w postępowaniu w sprawie o wykroczenie.

W międzyczasie uczestnicy kolizji, do jakiej doszło dwie minuty później, doszli do porozumienia. Do tego zdarzenia doszło na drodze Siedleczko-Kołybki na skrzyżowaniu z drogą na Kołybiec. Uczestniczyli w nich kierowcy hyundaia i citroena. Poza uszkodzeniami pojazdów, żaden z uczestników nie doznał obrażeń. Kierowcy porozumieli się co do sprawstwa i obyło się bez policyjnej interwencji.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

Najbliższej nocy i nad ranem wciąż będą u nas występować przymrozki

Redakcja

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… to dopiero początek naszej drogi!

Krzysztof Garnetz

Wągrowieccy policjanci wyróżnieni „Kryształową Gwiazdą” [LISTA]

Redakcja